BMW X1

Początek mody na małe SUV-y zbiegł się w czasie w 2009 roku z premierą BMW X1 pierwszej generacji. Niewielkich rozmiarów crossover szybko znalazł swoich zwolenników i stał się jednym z najchętniej wybieranych modeli wśród gamy samochodów BMW. Moda ta trwa do dziś, bo crossovery to nie tylko niezwykle praktyczne auta, ale również komfortowe i bezpieczne. Czym charakteryzuje się BMW X1?

Podstawowe informacje o BMW X1

BMW X1 w aktualnej wersji możemy śmiało nazywać pełnoprawnym SUV-em. Od poprzedniej generacji wyróżnia się przede wszystkim bardziej eleganckim wyglądem, ale nie tylko. Zupełnie nowe podejście do planowania przestrzeni, przy projektowaniu najnowszej generacji BMW X1 pozwoliło wygospodarować znacznie więcej miejsca w środku nie tylko dla pasażerów, ale również ich bagaży. Łącznie w nowej wersji X1 możemy umieścić do 505 litrów ładunku i jest to o 85 litrów więcej niż w poprzednim modelu.

W BMW X1 zostały zastosowane silniki benzynowe oraz wysokoprężne, warto zwrócić uwagę na to, że w tym modelu znajdziemy wyłącznie cztero- i trzycylindrowe silniki. Dostępne na wyposażeniu samochodu silniki benzynowe mają pojemność 1.5 lub 2.0 litra, słabszy silnik w podstawowej wersji rozwija swoją moc do 136 KM, z kolei moc najmocniejszej wersji sięga aż do 231 KM.

W odpowiedzi na zmieniające się trendy, w 2020 roku do sprzedaży trafiła również wersja z napędem hybrydowym plug-in. Samochodem można jeździć w trybie wyłącznie elektrycznym, dzięki ładowaniu akumulatorów z gniazdka. Zastosowane baterie o pojemności 9,7 kWh umożliwiają nam przejechanie około 57 km bez wsparcia silnika spalinowego.

Wnętrze BMW X1

BMW X1 wyróżnia się stylistycznie nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. BMW jako marka premium, nawet w przypadku aut z podstawowym pakietem wyposażenia stosuje elementy, których u większości tego typu modeli innych producentów brakuje. Posiada m.in. kurtyny powietrzne, system kontroli odległości z funkcją awaryjnego hamowania Active Guard, czujniki deszczu, elektromechaniczny hamulec parkingowy, wspomaganie kierownicy zależne od prędkości (Servotronic), 6,5-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego iDrive oraz 17-calowe felgi aluminiowe.

Dostępne jest również wyposażenie w wersji M Sport, które oferuje nam jeszcze więcej. Czy wiesz, że nie musisz kupować fabrycznie nowego BMW, aby nim jeździć? Poznaj ofertę aut na abonament, możesz sprawdzić modele oferowane w Qarsonie, model BMW X1 jest dostępny w topowej wersji wyposażeniowej M Sport. O komfort podróżowania zadbają podgrzewane fotele regulowane elektrycznie, zestaw HiFi, zawieszenie sportowe typu M, 2-strefowa klimatyzacja automatyczna oraz system nawigacyjny z dużym wyświetlaczem 8,8”. Równie przydatne okazują się czujniki parkowania (tylne i przednie), kamera cofania, otwierana automatycznie klapa bagażnika czy dostęp bezkluczykowy Comfort Access System.

Cena BMW X1

Podstawowa wersja BMW X1 dostępna jest w cenie 133 900 zł. Musimy się jednak pogodzić z tym, że w samochodzie nie znajdziemy elementów z wyposażenia dodatkowego, do którego zaliczamy również automatyczną klimatyzację.

Nie musisz jednak wydawać kilkuset tysięcy na raz, by cieszyć się możliwościami nowego BMW X1. Możesz skorzystać z formuły najmu długoterminowego, czyli auta na abonament. BMW X1 dostępne jest w formule na abonament od Qarsona, gdzie cena katalogowa modelu w wersji wyposażenia M Sport, przekracza 170 tys. zł. Miesięczny koszt abonamentu zaczyna się już od 1899 zł brutto, a jednorazowa opłata startowa wynosi 2999 zł.

Nie można zapomnieć o plusach, które wiążą się z formułą na abonament. W cenie uwzględnione są już koszty rejestracji, naprawy gwarancyjne, przeglądy, planowe wizyty serwisowe oraz pakiet 10 000 km. Za dodatkowe 149 zł miesięcznie możesz wybrać opony całoroczne, zwalniające z konieczności sezonowych wizyt u wulkanizatora. Konfigurację pakietu możesz dobrać do swoich potrzeb, a odbiór auta dopasować do swoich możliwości, wybierając dostawę auta na wskazany przez klienta adres.