Projektowanie wnętrz w Kaliszu - drugie życie dla przestrzeni!

Aranżacja wnętrza, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie jako pustostan to wyzwanie, któremu sprostać może wyłącznie profesjonalny projektant. Nadawanie drugiego życia wnętrzom nieużywanym przez wiele lat dostarcza mnóstwo satysfakcji. Trzeba jednak pamiętać o kilku szczegółach przydatnych przy tego typu pracach. Czy projektowanie wnętrz obejmuje także najbardziej nietypowe zamówienia, z pewnymi wyzwaniami technicznymi?

Projektowanie wnętrz w Kaliszu - w zgodzie z zasadami architektonicznymi

Przestrzenie, gdzie na przestrzeni wielu lat nie postała ludzka stopa, wymagają szczególnej kontroli i oględzin. Zwłaszcza, jeśli znajdują się w strefie piwnicznej lub strychowej. W tym wypadku konieczna jest kontrola techniczna, określająca stopień bezpieczeństwa. Projektowanie wnętrz to praca zespołowa, kreator przestrzeni w szczególnych przypadkach działa wraz z administratorem budynku, a także dość często w asyście pracowników urzędów miejskich odpowiedzialnych za sektor budownictwa, sprawdza na jakim poziomie wytrzymałości znajdują się stropy w budynku, filary, wszelkie instalacje oraz rury odpowiedzialne za przepływ wody i gazu.

To właśnie po podejściu projektanta do spraw typowo technicznych poznać możemy jego poziom obycia w branży, wiedzę, wykształcenie oraz jakość podejścia do obowiązków zawodowych. Przypadki, gdy projektant wnętrz zabiera się do pracy od razu, bez przeprowadzenia kontroli w obecności fachowców, należy rozpatrywać jako co najmniej podejrzane” - wyznaje projektant wnętrz Alldesign z Kalisza.

Najdziwniejsze realizacje projektów

Wiadomo, że w społeczeństwie potrzeby mieszkaniowe są dziś ogromnie zróżnicowane. Dziś na nietypowe metraże decydują się nierzadko ci, którzy jeszcze kilka lat temu wyśmialiby daną propozycję. Choć wielu specjalistów z dziedziny budownictwa takie wnętrza nierzadko nazywa pato deweloperką ze względu na rekordowo mały metraż, projektowanie wnętrz na przestrzeni ostatnich lat stało się usługą, gdzie udzielanie fachowej pomocy także w tego typu przypadkach stało się niezaprzeczalną normą.

Najdziwniejsze realizacje projektów

To dość skomplikowane urządzić przestrzeń na niecałych dziesięciu czy nawet ośmiu metrach kwadratowych, ale dla prawdziwych pasjonatów nie ma przecież zadań nie do wykonania. Delikatne powierzchnie drewniane w przyjemnych dla oka i naturalnych odcieniach pozwalają uzyskać funkcjonalne formy, gdzie w jednej kompozycji zostaje zamknięte łóżko oraz przestrzeń do pracy w formie niewielkiego, ale praktycznego stolika lub biurka.

Przy odrobinie kreatywności można nawet zamontować małe szafki wnękowe, w których bez problemu zmieści się cała garderoba singla zamieszkującego ten niewielki metraż. “Polacy kupują coraz dziwniej osadzone mieszkania. To chyba leży w naszej mentalności. Lepiej kupić ciasny kąt na własność, niż do końca życia wynajmować. Przypuszczamy, że zamówień na realizację aranżacji mikrownętrz w kolejnych latach będzie stopniowo przybywało…” - tłumaczy czołowa projektantka z grupy kreatywnej alldesign.com.pl.