Przy cmentarzu w Wolbromiu będą patrole i tymczasowy parking - przypomnienie zasad

Wolbrom przygotowuje się na wzmożony ruch związany z obchodami Wszystkich Świętych. Służby zapowiadają dodatkowe patrole i oznakowane trasy dojazdu, a kierowcy dostaną do dyspozycji tymczasowy parking przy targowisku. Mieszkańcy proszeni są o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz poleceń mundurowych.
- Ruch i oznakowanie w rejonie cmentarza
- Organizacja parkingu i przypomnienie od straży miejskiej
Ruch i oznakowanie w rejonie cmentarza
W okolicach cmentarza spodziewany jest większy napływ osób i pojazdów, dlatego nad porządkiem tego dnia będą czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Policji. Kierowcy powinni zwracać uwagę na nowe tablice informacyjne wskazujące drogę do przygotowanego miejsca postojowego i parkować tylko w wyznaczonych sektorach, by nie blokować przejazdów i nie stwarzać zagrożenia dla pieszych.
Piesi, a zwłaszcza opiekunowie dzieci, mają przestrzegać zasad bezpieczeństwa przy przechodzeniu w pobliżu jezdni — poruszanie się po chodniku lub poboczu oraz korzystanie z elementów odblaskowych i latarek po zmroku będą istotne nawet na terenie zabudowanym.
Organizacja parkingu i przypomnienie od straży miejskiej
Jak informuje komendant Straży Miejskiej w Wolbromiu, Szczepan Bober, dla osób odwiedzających cmentarz uruchomiono obszerny parking na placu miejskiego targowiska. Dojazd do niego został oznakowany tablicami, co ma usprawnić przepływ pojazdów i zmniejszyć chaos w bezpośrednim sąsiedztwie nekropolii.
Warto pamiętać o obowiązującym znaku B-36 wzdłuż nowo wybudowanego chodnika przy ul. Miechowskiej — zakaz zatrzymywania się i postoju dotyczy zarówno jezdni, jak i chodnika. Służby apelują o stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń wydawanych na miejscu, aby ten wyjątkowy czas minął spokojnie i bezpiecznie.
na podstawie: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom.
Ostatnie Artykuły

Kolorowy finał roku SkakankaDANCE w Kluczach i mocny pokaz na scenie

Olkusz zagra na Czarnej Górze - tenisowy weekend z trzema kategoriami

Wakacje z MOSiR-em 2026 - Olkusz szykuje lato pełne ruchu i zabawy

Konstrukcje stalowe dla farm fotowoltaicznych - podstawa dla instalacji PV

Ewa Błachnio wraca z nowym stand-upem i znów bierze na cel Polskę

Deszcz, słońce i 25 kilometrów - Niesułowice znów ruszyły na szlak

Na rynku w Wolbromiu ćwiczono ratowanie życia. Frekwencja zrobiła wrażenie

Tysiące na Pustyni Błędowskiej. Rowerowy weekend zyskał nową skalę

Biblioteka w Kluczach szykuje wakacje pełne zabawy i kolorów

Klucze ćwiczyły ratowanie życia. Na stadionie padły ważne instrukcje

Woda z Dłużca tylko po przegotowaniu. Sanepid wydał komunikat

W Olkuszu świętowano podwójny jubileusz „Kazika”. Wróciły szkolne historie

W Bukownie będą ćwiczyć ratowanie życia. Trening pokaże, jak reagować w kryzysie

Spider-Man wraca do Olkusza - Kino Zbyszek szykuje wakacyjne seanse
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Inspektorat w Olkuszu - adres, zasięg gmin i e-usługi
- Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu - kontakt, działy i punkty filialne
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Olkuszu - kontakt, sprawy i dojazd
- Parafia Dobrego Pasterza w Olkuszu - msze, kancelaria, sakramenty
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu - pomoc dzienna dla osób z niepełnosprawnościami
- Gminny Zakład Oczyszczania Ścieków w Małobądzu - kontakt, godziny, awarie
