20 stycznia br., w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość pożegnania inspektora Roberta Strzeleckiego, który po 30 latach służby odchodzi na zasłużona emeryturę.

W dzisiejszej uroczystości udział wziął Wojewoda Małopolski –Łukasz Kmita  wraz z doradcą panem Krzysztofem Durkiem oraz Dyrektor Biura Wojewody, panią Moniką Kolasą a także licznie przybyli szefowie służb współpracujących z małopolska Policją i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości . Obecny był m.in. generał brygady SG. Stanisław Laciuga - Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, nadbrygadier Piotr Filipek - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, Rafał Dzyr - Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie,  pani prokurator Barbara Kapera oraz prokurator Krzysztof Pijaj z Prokuratury  Regionalnej w Krakowie, Rafał Babiński - Prokurator Okręgowy w Krakowie, brygadier Marek Chwała - Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. W uroczystości uczestniczyli  także niektórzy z byłych komendantów wojewódzkich i miejskich Policji  garnizonu małopolskiego. List ze słowami podziękowania za wybitną i pełną poświęcenia pracę na rzecz bezpieczeństwa  oraz za wieloletnią doskonałą współpracę przesłał Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Urbaniak.  W pożegnaniu udział wzięło kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czele z nadinsp. Michałem Ledzionem, a także komendanci miejscy i powiatowi garnizonu małopolskiego oraz naczelnicy KWP w Krakowie. 
Uroczystość  pożegnania z mundurem insp. Roberta Strzeleckiego  rozpoczął nadinsp. Michał Ledzion - „To są trudne chwile, bo 30 lat to ogromny szmat czasu, a pan Komendant wpisał się nie tylko w historię polskiej Policji, ale w szczególności historię krakowskiej i  małopolskiej Policji.  Mam zaszczyt i honor współpracować z panem inspektorem Strzeleckim od ponad półtora roku i nie ukrywam, że jest osobą wyjątkową. W moim życiorysie zawodowym również wpisze się jako człowiek szczególny, człowiek bezinteresowny, człowiek o nieocenionym dowcipie  i tego mi będzie bardzo brakowało, a przede wszystkim ogromny profesjonalista, fachowiec, człowiek wyważony, empatyczny. Taką opinię ma w całym kraju. Cieszy się ogromnym szacunkiem wśród kadry kierowniczej polskiej Policji. To dla formacji będzie ogromna strata. Odchodzi z tarczą, mam nadzieję spełniony zawodowo. (…) Kończąc, Generał zwrócił się  bezpośrednio do komendanta Strzeleckiego  -Robert, bardzo Ci dziękuję, to dla mnie honor i zaszczyt mieć okazję współpracować z tak wspaniałym człowiekiem … przede wszystkim człowiekiem. Dziękuję bardzo.”
Następnie Komendanta Strzeleckiego ciepłymi słowami pożegnał Wojewoda Łukasz Kmita - Ciężko będzie zastąpić tak doświadczonego, tak empatycznego, a także tak lojalnego w stosunku do formacji komendanta jakim był insp. Robert Strzelecki.
Dziś cieszymy się, że możemy wspólnie razem złożyć podziękowania i wyrazy najwyższego uznania, a przede wszystkim szczerą wdzięczność za długoletnią służbę dla małopolskiego garnizonu policji - pełną oddania, poświęcenia i osobistego zaangażowania. A nade wszystko za lojalność i owocną współpracę w ramach procesjonalnego wykonywania obowiązków pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji. Niech na nowej drodze życia towarzyszy Panu wszelka pomyślność – zakończył Wojewoda
Gdy głos zabrał insp. Robert Strzelecki, nie obyło się bez wspomnień pełnych humoru i wzruszeń. Komendant podziękował wszystkim przybyłym na uroczystość za wspólne lata pracy, dzięki której niejedna trudna i skomplikowana sprawa doczekała się swojego rozwiązania. 
W dowód zasług za długoletnią, oddaną służbę Ojczyźnie nadinsp. Michał Ledzion wręczył komendantowi Strzeleckiemu pamiątkową szablę. 
Inspektor Robert Strzelecki pełnił służbę w Policji od 1992 roku, zdobywając doświadczenie najpierw jako policjant pionu operacyjno-dochodzeniowego komisariatu Policji, poprzez funkcje kierownicze: zastępcy naczelnika, naczelnika Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji VIII w Krakowie, Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji I w Krakowie, do funkcji Komendanta Komisariatu Policji III i I w Krakowie. W maju 2011 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce został powołany 13 października 2014 roku.  Od 27 lutego 2016 roku pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Od 17 maja 2016 roku powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. (Od 26 kwietnia 2017 roku pełnił obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie). Od 1 lutego 2019 roku pełnił obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. 1 kwietnia 2019 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Przez te wszystkie lata, będąc Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Strzelecki nadzorował pracę pionu kryminalnego. 
 Otrzymane odznaczenia państwowe i resortowe:
•    Brązowy Krzyż Zasługi
•    Srebrny Medal za Długoletnią Służbę 
•    Złota Odznaka „Zasłużony Policjant”.