Zabiegi na blizny potrądzikowe - przydatne informacje

Zabiegi na blizny potrądzikowe to szansa na przywrócenie cerze naturalnego wyglądu. Osoby, które kiedykolwiek zmagały się z trądzikiem, wiedzą jak trudno go pokonać. Tym, którym się to udało, z pewnością przyda się kilka porad dotyczących pozbywania się przebarwień i blizn potrądzikowych. Spustoszenie, które zmiany trądzikowe zwykle pozostawiają na skórze, potrafi spowodować znaczne obniżenie nastroju. Na szczęście mierząc się z takim problemem w dzisiejszych czasach, można skorzystać z pomocy kosmetologów.

Jakie zabiegi na blizny potrądzikowe oferuje współczesna kosmetologia?

Osoby walczące z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi zwykle próbują niejednego polecanego kremu, maseczki czy serum, a także najróżniejszych domowych sposobów w nadziei, że te staną się one choć trochę mniej widoczne. Kiedy dotychczas stosowane metody zawiodły pora sięgnąć po profesjonalne zabiegi na blizny potrądzikowe takie jak laser frakcyjny, mezoterapia igłowa i mikroigłowa czy peelingi chemiczne. Warto wybrać się na jeden lub kilka zabiegów, ponieważ to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianych pamiątek po trądziku. O tym, jak wyglądają oraz czy trzeba po nich szczególnie dbać o skórę poniżej.

Laser – jaki wybrać na blizny potrądzikowe?

Laser to skuteczna broń w walce z bliznami potrądzikowymi. Do wyboru są różne rodzaje laserów w zależności od rodzaju cery i jej problemów. Ich działanie powoduje mikrouszkodzenia pobudzające skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych daje skuteczne i trwałe efekty, a skóra staje się wyrównana, ujędrniona i zagęszczona. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych wymaga powstrzymania się od noszenia makijażu przez 3 dni.

 • Mezoterapia mikroigłowa

To zabieg wykonywany specjalną głowicą posiadająca zestaw mikro igiełek, za pomocą której pod skórę wprowadzane są indywidualnie dobrane substancje odżywcze. Celem zabiegu jest stymulacja odnowy skóry i można go wykonywać na różnych częściach ciała. Pielęgnacja po zabiegu polega na nawilżaniu skóry zleconym kremem, stosowaniu kremów z filtrem oraz chłodzeniu jej lodem lub wodą termalną w pierwszych kilku dniach. Ponadto zakazane jest chodzenie na basen i saunę oraz branie gorących kąpieli przez 7 dni a opalanie przez 30 dni po zabiegu.

 • Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych pod skórę za pomocą igły. Jest to metoda idealnie dopełniająca inne zabiegi na blizny potrądzikowe, które stają się dzięki niemu wypełnione od środka i mniej widoczne. W dniu zabiegu nie można zażywać gorących kąpieli, jak również korzystać z basenu i sauny.

 • Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne mają zastosowanie w redukcji zmarszczek, rozjaśnianiu przebarwień i blizn potrądzikowych, a także normalizacji pracy gruczołów łojowych. Wykonywane są przy użyciu kwasów o zróżnicowanym działaniu i intensywności, dobieranych do rodzaju cery. Wykorzystuje się kwasy: glikolowy, salicylowy, migdałowy oraz pirogronowy. Po zabiegu należy dbać o intensywne nawilżenie skóry, stosować SPF 50, nie opalać się przez 4 tygodnie, a także nie stosować kremów z kwasami AHA przez dwa tygodnie po zabiegu i nie usuwać mechanicznie łuszczącej się skóry.

Sprawdź szczegółowe informacje o zabiegach: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/zabiegi-na-blizny-potradzikowe/

Wskazania i przeciwwskazania dla osób planujących zabiegi na blizny potrądzikowe

Niewątpliwie wskazaniami do wykonania zabiegów są nieodwracalne uszkodzenia skóry, nierówności, zmiany w jej kolorycie i inne towarzyszące bliznom charakterystyczne objawy. Istnieją również przeciwwskazania do każdego z zabiegów np.

 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe zapalenie skóry (takie jak aktywna opryszczka),
 • opalona skóra,
 • stosowanie retinoidów w ciągu 6 miesięcy przed zabiegiem,
 • przyjmowanie leków fotouczulających,
 • alergie skórne,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • fotodermatozy.

W miejscach oferujących profesjonalne usługi klient przed zabiegiem odbywa darmową konsultację z kosmetologiem, gdzie dowiaduje się jakie zabiegi na blizny potrądzikowe będą dla niego najskuteczniejsze. Kosmetolog przedstawi również dokładnie ewentualne przeciwwskazania oraz powie jak przygotować się do danego zabiegu.

Czy zabiegi usuwania blizn potrądzikowych bolą?

Każdy człowiek ma inny poziom wrażliwości i odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna. Dla jednych impuls lasera jest bolesny, a przez innych będzie odbierany jako nieprzyjemne mrowienie. To samo można powiedzieć o reszcie zabiegów, z których każdy ma specyficzny charakter i towarzyszą mu różne odczucia.

Jakich efektów można spodziewać się, stosując zabiegi na blizny potrądzikowe?

Efekty możliwe do uzyskania za pomocą stosowanych na skórę zabiegów to istotna redukcja blizn, a nawet trwałe ich usunięcie. Najczęściej potrzebna jest seria zabiegów łączonych, których ilość i rodzaj ustalana jest na konsultacji z kosmetologiem.

Seria odpowiednio dobranych do skali problemu zabiegów, trwale redukuje blizny potrądzikowe i regeneruje skórę. Należy jedynie pamiętać o kilku ważnych zasadach postępowania po zabiegu np. o stosowaniu kremu z filtrem. Wszystkie niezbędne informacje omawiane są na bezpłatnej konsultacji, która odbywa się przed rozpoczęciem serii” - mówi kosmetolog Natalia Cholak z Clinica Cosmetologica

Gdzie wykonać zabiegi na blizny potrądzikowe?

Wszystkie zabiegi na blizny potrądzikowe można wykonać w Clinica Cosmetologica - placówce zajmującej się profesjonalną kosmetologią i zabiegami zapobiegającymi starzeniu. Zespół doświadczonych kosmetologów z indywidualnym podejściem do klienta to niewątpliwie powód, dla którego warto wybrać właśnie to miejsce i skorzystać z darmowej konsultacji. Specjaliści z Clinica Cosmetologica ocenią stan skóry i doradzą laserowe zabiegi na usuwanie blizn potrądzikowych.

Walka z bliznami potrądzikowymi bywa długotrwała i trudna, ale warto ją podjąć, by cieszyć się gładszą i zregenerowaną cerą. Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna dają nam wspaniałe, efektywne narzędzia do podjęcia tego wyzwania i warto z nich skorzystać.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607