Lampy obrysowe do przyczep z opałem

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, większość Polaków zimowy opał zakupuje nie w czasie wakacji i lata, a właśnie w porze chłodniejszej, wraz z nastaniem kalendarzowej jesieni. Przewóz opału w postaci węgla lub drewna z lasu w utrudnionych warunkach pogodowych wiąże się z dużym ryzykiem wypadku. W takiej sytuacji, każdy samochód dostawczy powinien być wyposażony w lampy obrysowe led. To właśnie one zapewnią przyczepom przepełnionym surowcami opałowymi optymalną widoczność na drodze. Jak podkreślna producent lamp obrysowych Egkal.pl - co roku sukcesywnie wzrasta zainteresowanie i popyt na lampy obrysowe ledowe. Dlaczego to właśnie światła obrysowe led warto w pierwszej kolejności zaproponować każdemu dostawcy opału?

Lampy obrysowe do przyczepki - trudna praca przy opale

Załadunek opału często wiąże się z usytuowaniem pojazdu w mało sprzyjających warunkach. Jeśli mówimy o sytuacji, gdzie zajmujemy się załadunkiem surowca w bezpośrednim sąsiedztwie z główną trasą, przez którą przejeżdżają dziesiątki samochodów w ciągu każdej godziny - nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. Wszystko oczywiście przez złą widoczność.

Niejednokrotnie w kronikach wypadków drogowych można było doszukać się informacji, iż przyczyną kolizji i tragedii na drodze były niewłaściwie dobrane do pojazdu lampy obrysowe tir lub w ogóle nieobecne światła obrysowe do przyczepki, co brzmi już zupełnie przerażająco. Dobra widoczność w czasie przejazdu z przyczepą pełną ciężkiego surowca opałowego to jedno, ale nie można bagatelizować także podniesienia poziomu bezpieczeństwa w sytuacji, kiedy lampy obrysowe do przyczepki działają już po zatrzymaniu samochodu i wykorzystywaniu go w strefie załadunkowej, ale już jako pojazd w stanie spoczynku.

Światła obrysowe pomarańczowe - najlepsze do przewozu opału

Według wszystkich doświadczonych w przewozie drewna i węgla na przyczepach kierowców, najlepsze technicznie rozwiązanie to lampy obrysowe pomarańczowe. Barwa ta gwarantuje natychmiastową widoczność jeszcze zanim zapadnie zmierzch, a na niebie tlić się będzie słoneczna poświata. Barwa ta najintensywniej odznacza całą strefę roboczą, czyli miejsce, gdzie załadowywany lub rozładowywany jest opał. Kierowcy, zauważając z daleka pomarańczową poświatę, wiedzą już, że na drodze powinni poruszać się z większą uwagą, ostrożniej i ze zwolnioną prędkością. Praktyczne lampy obrysowe do naczep wymuszają niezbędną ostrożność i uważność u kierowców sąsiadujących z pojazdami dostawczymi na każdym pasie ruchu. Wybrane światła obrysowe do naczep można wykorzystywać także w kolorze żółtego lub czerwonego, ale najbardziej polecane jest właśnie pomarańczowe.

Zamontowane lampki led obrysowe do przyczepki mogą tam pozostać przez cały sezon opałowy, są dostosowane do tego, by świecić nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin z małymi przerwami. Są to systemy o szybkim poziomie regeneracji oraz wysokim poziomie kompatybilności z elektryką. Pojazd przeznaczony do przewozu opału, dzięki ich regularnemu stosowaniu, wypełni swoje zadanie bez strat norm czasowych, surowca bez pogorszenia warunków technicznych - zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.