Dzisiaj (15.09. br.) na terenie powiatu olkuskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania kontrolne pn. „Prędkość”. Mają one charakter cykliczny i prewencyjny. Skierowane są głównie przeciwko piratom drogowym, a ich celem jest ograniczenie takich zachowań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

Już od rana policjanci ruchu drogowego kontrolują prędkość pojazdów, z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu olkuskiego. Mundurowi podczas tych działań,  wykorzystują ręczne mierniki prędkości. Weryfikują także stan trzeźwości kierujących i kontrolują wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć również kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.