Komu dedykowane są pompy ciepła?

Jakim gospodarstwom w pierwszej kolejności warto polecić wymianę pieców w kotłowniach na pompy ciepła? Czy pompa ciepła będzie dobrym rozwiązaniem dla singla, który ma własny dom, ale rzadko w nim bywa? Ile można zaoszczędzić na prądzie, stosując na co dzień pompy ciepła? Skorzystajcie z fachowych porad oraz doradztwa dostawców i serwisantów ze strony internetowej Brewa.pl!

Pompy ciepła - tanie grzanie

W wielu rodzinach sezon wiosenny lub letni zaczyna się od zamawiania opału na przyszłą zimę. Oczywiście, chodzi o drewno i koks. Przywiezienie tego wszystkiego, porąbanie i ułożenie w suchym miejscu zabiera ogrom czasu, a nie każdy lubi poświęcać czas na tak prozaiczne zajęcia. Kolejna sprawa to kopcące piece, ślady toksyn w powietrzu, zatrute środowisko. Czy naprawdę chcemy dla przyszłych pokoleń pozostawić po sobie obraz nędzy i rozpaczy? Montaż pompy ciepła na długie lata konsekwentnie eliminuje konieczność stosowania pieca centralnego, kierując go w stronę sprzętów grzewczych o charakterze totalnie archaicznym.

Zobacz instalacje fotowoltaiczne na Brewa.pl - Pompy ciepła Szczecin

Pompy ciepła dla singli

Jeśli mieszkasz sam i nie używasz ponadnormatywnych ilości energii do ogrzania domu - pompy ciepła pod względem ekonomicznym będą korzystnym rozwiązaniem także dla Ciebie. Z racji częstych wyjazdów możesz tempo pracy oraz parametry kontrolować na odległość, mając przy sobie jedynie telefon lub inne urządzenie mobilne, które stosujesz na co dzień. To bardzo praktyczna opcja, ponieważ z dowolnego miejsca, daleko od domu możesz zdecydować o tymczasowym unieruchomieniu pompy ciepła lub o natychmiastowym jej włączeniu, aby w domu zrobiło się ciepło jeszcze przed Twoim powrotem. Taki komfort zapewniają tylko najprecyzyjniej dopieszczone technicznie urządzenia.

Pompy ciepła dla rodzin 2+2

Każda rodzina z dwojgiem dzieci powinna wypróbować jakość pracy pomp ciepła Innowa lub Mitsubishi. Są to modele szczególnie dedykowane gospodarstwom zamieszkałym przez minimum dwie osoby. Nowoczesna technika zapewnia natychmiastowe podgrzanie ciepłej wody oraz proporcjonalne rozłożenie ciepła nawet w najdalej położonych rurach grzewczych, aby w najbliższym otoczeniu wszyscy czuli się komfortowo. Praca pompy ciepła doskonale wspiera także nowoczesne i kosztowne pod względem wykorzystywania energii ogrzewanie podłogowe. Prąd z pompy generuje tutaj o wiele niższe rachunki, niż ten tradycyjnie pozyskiwany z elektrowni. Warto o tym pamiętać, jeśli ulegniemy pokusie zamontowania dodatkowego ogrzewania podłogowego.

Pompy ciepła - podsumowanie

12 tysięcy złotych rocznie, które trzeba przeznaczyć na piecowe ogrzewanie w ciągu roku zmniejsza się do niecałych 3 tysięcy złotych na rok. Choć brzmi to jak zaklinanie rzeczywistości - taka jest prawda. W 2023 roku będzie stopniowo ubywało pieców centralnych w polskich domach - to już przesądzone! Wypróbujcie zatem pompy ciepła światowych producentów, korzystając z pomocy dostawczej i serwisowej Brewa.pl!

Zapraszamy do zamawiania indywidualnej wyceny drogą telefoniczną, mailową, a także przez specjalny formularz kontaktowy!