Dzielnicowi z Bukowna uczą uczniów o bezpieczeństwie w Internecie

Bezpieczeństwo w sieci to kluczowy temat, który zyskuje na znaczeniu w dobie cyfryzacji. W Bukownie dzielnicowi postanowili uświadomić młodzież o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą Internet.
- Dzielnicowi w Podlipiu edukują młodzież o bezpieczeństwie online
- Jak dbać o swój wizerunek w sieci? Sprawdź wskazówki!
Dzielnicowi w Podlipiu edukują młodzież o bezpieczeństwie online
Wczoraj, 24 lutego br., dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukownie odwiedzili uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Podlipiu. Spotkanie miało na celu przekazanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w Internecie. Mundurowi przypomnieli młodzieży zasady dotyczące korzystania z sieci oraz omówili prawa i obowiązki cyfrowych” obywateli.
Jak dbać o swój wizerunek w sieci? Sprawdź wskazówki!
Podczas spotkania poruszono także kwestie związane z odpowiedzialnością prawną za czyny popełnione w Internecie. Policjanci zwracali uwagę na konieczność dbania o swój wizerunek online oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktami z obcymi osobami. Uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, a za swoje zaangażowanie otrzymali atrakcyjne nagrody, takie jak plecaki, bidony czy odblaski.
Warto przypomnieć, że Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest co roku 6 lutego. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych oraz edukacja rodziców i nauczycieli w tej kwestii. Policja w Bukownie stara się aktywnie angażować młodzież w działania promujące bezpieczeństwo online, co jest niezwykle istotne w dzisiejszym świecie.
Na podst. Policja Olkusz
![]()
Ostatnie Artykuły

NIK pyta rodziców z Olkusza o świadczenie „Aktywny rodzic”

Mieszkańcy Kluczów mogą pomóc zwierzętom. Zbiórka potrwa cały wrzesień

Tenisowe Mistrzostwa Olkusza z nowym terminem. Korty poczekają tydzień

Ponad 1300 osób na sportowych Wakacjach z MOSiR-em 2026

Srebrna Dziesiątka wraca na ulice Olkusza. Na starcie także biegacze z Kenii

Wykonawcy programu Czyste Powietrze spotkają się w Krakowie. Zapisy trwają

70 750 zł na mobilną pieczę zastępczą. Powiat Olkuski dostał wsparcie

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Pięć mieszkań treningowych dla 12 osób powstanie w Jeżówce

Kentucky bierze Dolinkę - komplet zwycięstw w olkuskim turnieju 3x3

Juromania 2026 w gminie Klucze. Trzy miejsca, jeden weekend pełen energii

Bogucin Duży świętuje 800 lat. W programie balet i średniowieczna wieś

Dożynki w Hucisku z korowodem, mszą i koncertem GÓRAL POWER

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu - adres, filie, godziny i karta biblioteczna
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu - kontakt, godziny, świadczenia
- MOSiR Olkusz - kontakt, godziny, basen i korty tenisowe
- Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu - kontakt, wynajem sal, pracownia ceramiczna
- Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły - kontakt, oddziały, rehabilitacja
- Urząd Gminy Trzyciąż - kontakt, godziny, referaty i ePUAP
