Młodzi piłkarze ręczni z Olkusza rywalizowali w Igrzyskach Szkolnych

W Olkuszu odbyły się emocjonujące Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców, które dostarczyły wielu niezapomnianych chwil! Kto zdobył medale, a kto zaskoczył swoją grą? Przekonajcie się sami!
- Olkusz gościł młodych sportowców w Hali Sportowo-Widowiskowej
- Finały pełne emocji i zaciętej rywalizacji
Olkusz gościł młodych sportowców w Hali Sportowo-Widowiskowej
14 kwietnia 2025 roku Hala Sportowo-Widowiskowa w Olkuszu stała się areną zmagań dla młodych piłkarzy ręcznych. Wydarzenie zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Olkuszu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku przyciągnęło wiele drużyn, które rywalizowały o tytuł najlepszej ekipy w swoich kategoriach wiekowych.
Finały pełne emocji i zaciętej rywalizacji
Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. W starszej grupie cztery drużyny stanęły do walki o czołowe lokaty. Największe emocje wzbudziło starcie między uczniami z Wolbromia a reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Po zaciętej walce, która zakończyła się remisem 4:4, o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, gdzie lepsi okazali się olkuszanie, wygrywając 3:1. Wolbrom zdobył drugie miejsce, a trzecie przypadło drużynie z Klucz.
W młodszej kategorii również nie brakowało emocji. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczach okazała się bezkonkurencyjna, pokonując zarówno zespół ze Szkół w Wolbromiu, jak i SP nr 9 w Olkuszu. Ostatecznie drużyna z Klucz zajęła pierwsze miejsce, a uczniowie z dziewiątki” uplasowali się na drugim miejscu.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwało profesjonalne grono sędziowskie, które zadbało o fair play i bezpieczeństwo uczestników. Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy z rąk Pani Joanny Sołtysik, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osieku.
Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu
Ostatnie Artykuły

Audyt UX a konwersje w sklepie e-commerce – jak projektowanie pod użytkownika zwiększa sprzedaż?

Wolbrom wyróżnił sportowców i trenerów za sukcesy, które wyszły daleko poza gminę

Wolbrom stawia na rozmowę z młodymi, zanim wyjadą na stałe

126 km/h w Hutkach - motocyklista stracił prawo jazdy po jednym pomiarze

Ferie w Kluczach zyskały drugie życie dzięki warsztatom Cemexu

Nad Nerką ma powstać park, który zatrzyma wodę i przyciągnie spacerowiczów

Wielkanocny stół w Dworku Marzeń przywołał dzieciństwo dorosłym gościom

Policjanci z Olkusza ostrzegają przed świąteczną luką, którą wykorzystują złodzieje

Tłumy ósmoklasistów w „Kaziku” pokazały, że liceum potrafi zaskoczyć

Wolbromscy rolnicy mogą pokazać swoje gospodarstwa i sięgnąć po nagrody

Dolinka znów ożyła wielkanocnym świętem i przyciągnęła całe pokolenia

Wielkanocne stoły i ciepłe słowa w Olkuszu podczas spotkania seniorów

Trójka z Olkusza wygrywa ręczną po karnych i zgarnia awans dalej

