Rodzinny sport wraca do Olkusza - hala przy Wiejskiej znów się rozgrzeje

W Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu znów będzie się działo, i to w wersji, która łączy ruch, zabawę i rodzinne granie 🏐🤸♀️ W niedzielę 19 kwietnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na II Rundę „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” - wydarzenie, które od lat ma jeden prosty pomysł: dać dzieciom i rodzicom wspólną sportową przygodę zamiast zwykłej niedzieli.
- II runda „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” ma swój rytm i swoich stałych kibiców
- W niedzielę hala przy Wiejskiej 1a zamieni się w sportowy plac zabaw
- To turniej, w którym liczy się wspólny czas, a nie sportowe CV
II runda „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” ma swój rytm i swoich stałych kibiców
To już szesnasta edycja turnieju rodzin, a sam cykl rozciąga się na trzy spotkania rozgrywane od października 2025 r. do maja 2026 r. Na parkiecie pojawiają się dwuosobowe drużyny - dziecko i rodzic - rywalizujące w trzech kategoriach wiekowych.
Najmłodsi startują jako przedszkolaki z grup zerowych, czyli rocznik 2019. Kolejna grupa to dzieci z klas 1-3, urodzone w latach 2016-2018. Trzecia kategoria obejmuje uczniów klas 4-6, czyli roczniki 2013-2015.
System jest prosty, ale daje emocje na dłużej. Po każdej rundzie trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii dostaną nagrody, a punkty zbierane przez cały cykl złożą się na klasyfikację generalną. Na końcu to właśnie trzy najlepsze rodziny w każdej grupie wiekowej wrócą do domu z pucharami i dodatkowymi upominkami.
W niedzielę hala przy Wiejskiej 1a zamieni się w sportowy plac zabaw
Najbliższe spotkanie zaplanowano na niedzielę 19 kwietnia o godz. 10:30. Areną zmagań będzie Hala Sportowo-Widowiskowa przy ul. Wiejskiej 1a w Olkuszu. Zapisy ruszą tego samego dnia, na miejscu od godz. 10:00 - bez kombinowania, po prostu przychodzicie i zgłaszacie swój duet.
W programie są dwie konkurencje: turniej mini siatkówki oraz sprawnościowy tor przeszkód. MOSiR podkreśla, że poziom trudności będzie dopasowany do wieku i możliwości dzieci, więc nie chodzi tu o sportową presję, tylko o dobrą zabawę i ruch w rodzinnym składzie ✨
Warto też zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz: w kategorii przedszkolaków organizator może dopuścić do startu dzieci poniżej 6 lat. To dobra wiadomość dla tych rodzin, które już teraz chcą spróbować swoich sił w tej formule.
To turniej, w którym liczy się wspólny czas, a nie sportowe CV
„Rodzinne Rozgrywki Sportowe” od początku budują klimat luźnej, sąsiedzkiej rywalizacji. Tu nie trzeba mieć sportowej przeszłości ani specjalnego przygotowania - wystarczy chęć wejścia na parkiet, pobiegania po torze i spędzenia poranka razem.
Właśnie w tym tkwi siła tego cyklu. Zamiast biernego siedzenia przed ekranem jest wspólne zadanie do wykonania, a przy okazji okazja, żeby dzieci zobaczyły rodziców w bardziej dynamicznej roli niż na co dzień. Do tego dochodzi sportowe spięcie, ale w wersji bez zadęcia - takie, które dobrze brzmi w rodzinnej opowieści już po zejściu z hali.
Regulamin wydarzenia dostępny jest pod nazwą „REGULAMIN RRS_2026”.
na podstawie: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Wielkanoc po angielsku w olkuskiej bibliotece - nauka, zabawa i jajka

W Bydlinie ostrzegły uczniów - jeden żart może skończyć się w sądzie

Aldona Nowicka zostaje w Mechaniku na kolejną pięcioletnią kadencję

W ŚDS w Olkuszu świąteczne śniadanie zamieniło się w spotkanie pełne ciepła

Olkusz znów sprawdzi formę - Test Coopera wraca na stadion

Rodzinny sport wraca do Olkusza - hala przy Wiejskiej znów się rozgrzeje

Wielkanocny stół w Pomocnej Dłoni zamienił się w pokaz dziecięcej wyobraźni

Olkusz bierze stół na własność - w niedzielę walka o małopolskie medale

Dni Olkusza 2026 już czekają na swoich wykonawców i kolorowy korowód

Niebo nad Olkuszem ma własne tajemnice - i wracają do biblioteki

Przy Żeromskiego rusza metamorfoza szkoły za prawie 13,8 mln zł

Szkody górnicze w Bolesławiu. Powrót wód podziemnych po likwidacji kopalni „Olkusz-Pomorzany”

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

