Olkuska policja i II LO spięły współpracę jednym podpisem

FOT. Policja Olkusz
W Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu padł podpis pod porozumieniem, które ma mocniej połączyć mundurowych z II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Olkuskiej. Dokument formalnie porządkuje działania prowadzone już od lat i daje im nowy, wyraźny kierunek.
Porozumienie zawarto w poniedziałek, 30 marca, w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pod dokumentem podpis złożyli komendant powiatowy policji oraz dyrektor szkoły. Obie strony stawiają na bezpieczeństwo młodzieży, edukację prawną i profilaktykę, a szczególne znaczenie ma to dla uczniów klas o profilu mundurowym, którzy myślą o służbie w Policji.
W ramach współpracy olkuscy funkcjonariusze mają prowadzić zajęcia edukacyjne i tematyczne o pracy w Policji, przybliżać zasady rekrutacji, organizować wspólne programy profilaktyczne i akcje informacyjne oraz pokazywać uczniom specyfikę pracy w różnych wydziałach komendy. Szkoła zyska więc stały kontakt z praktykami, a policja - bezpośredni wpływ na przygotowanie młodych ludzi do świadomego wejścia w świat służby.
Podczas spotkania komendant podkreślił znaczenie edukacji młodego pokolenia i budowania pozytywnego wizerunku formacji jako inwestycji w bezpieczną przyszłość. Dyrektor II LO zwróciła uwagę, że wiedza przekazywana przez praktyków jest dla uczniów cennym doświadczeniem i podnosi rangę zajęć. Oficjalne porozumienie nadało tym działaniom formalny charakter, choć współpraca obu instytucji trwała już wcześniej i obejmowała ambitne projekty edukacyjno-wychowawcze.
To porozumienie nie wygląda spektakularnie na papierze, ale właśnie takie ruchy najczęściej robią największą robotę. Gdy policja i szkoła działają ramię w ramię, bezpieczeństwo przestaje być hasłem, a staje się codzienną praktyką.
na podstawie: Policja Olkusz.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Olkusz). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Olkusz przy stołach aż kipiał - młodzi tenisiści grali o medale i finały

W Kluczach startują Talenty Małopolski i zgłoszenia kończą się za chwilę

W Kluczach wybrzmiały najradośniejsze głosy z konkursu „Piosenki z Uśmiechem”

W bibliotece w Bukownie policjanci zaskoczyli dzieci nietypową lekcją bezpieczeństwa

Rycerze, włócznie i artyleria - Rabsztyn otwiera sezon z rozmachem

Planszówki, kawa i emocje - biblioteka w Olkuszu znów przyciągnęła graczy

Piórnik, plecak i angielski bez stresu w olkuskiej bibliotece

SP 9 z Olkusza znów górą - szkolny handball dziewcząt ma swoją liderkę

Olkuski Test Coopera wraca na bieżnię. 12 minut, które sprawdzą wszystko

Rodzinne Rozgrywki Sportowe wracają do Olkusza z nową dawką ruchu

Policjantki z Olkusza zaskoczyły przedszkolaki - padły ważne zasady

122 km/h przy przejściu - 19-latek stracił prawo jazdy

Policja ostrzega przed hulajnogami - od 13 lat i tylko z uprawnieniami

