MOK Olkusz: Wędrując ścieżkami pamięci
17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Adama Sowuli i Agnieszki Piktas Wędrując ścieżkami pamięci”. Ekspozycję tworzą przepiękne zdjęcia z okolicznych nekropolii stare rzeźby nagrobkowe, pochylone krzyże, pejzaże przemijania i refleksji.
Zebranych gości powitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Beata Soboń. Przedstawiła autorów wystawy znanego artystę fotografa Adama Sowulę, od 30 lat instruktora fotografii, prowadzącego Pracownię Fotograficzną w olkuskim MOK i Agnieszkę Piktas, wychowankę tejże pracowni, dla której fotografia jest bardzo istotną częścią życia.
Oboje opowiedzieli o tym, co skłoniło ich do poruszenia tego właśnie tematu, tematu przemijania i pamięci, nietrwałości życia i trwałości wspomnień i historii.
Oglądając wystawione prace nie sposób oprzeć się nastrojowi refleksji. Temat przemijania przewija się przez nasze życie, które w istocie tym przemijanie jest. Z upływem lat coraz natrętniej. Nieuchronność losu skłania nas co jakiś czas do przemyśleń. Dokąd zmierzamy? Czy nasza droga jest właściwa? Co jest w życiu najważniejsze, a co wydaje nam się najważniejsze na jego poszczególnych etapach? Co po nas zostanie? Kto nas będzie wspominał i jak? Dlaczego tak rzadko cieszymy się jedynym, co mamy, tą właśnie chwilą, naszym teraz”, które natychmiast staje się przeszłością… Dlaczego czas przecieka nam przez palce, czemu go tyle marnujemy?
Jak ironicznie zauważył Sztaudynger My zabijamy czas, a on zabija nas”.
Zapraszamy na wystawę w holu Miejskiego Domu Kultury. Do obejrzenia i refleksji. Do podziwiania i zastanowienia się. Do stawienia czoła najważniejszemu dla nas, ludzi, tematowi.
Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu,
mok.olkusz.pl/index.php/11-aktualnosci/1172-wedrujac-sciezkami-pamieci-2
Ostatnie Artykuły

Angielski na słuch i precyzję - młodzi olkuszanie sprawdzili się w dyktandzie

Małe kotki w bibliotece - przedszkolaki odkrywały Żuradę od środka

Ptasi koncert w olkuskiej bibliotece - dzieci zrobiły tu prawdziwą furorę 🐦

Darmowe szczepienia przeciw meningokokom dla najmłodszych w powiecie olkuskim

Blisko 100 nowych ochotników rozpoczęło szkolenie w małopolskim WOT

Sąd szuka następców prawnych współwłaściciela działki w Starym Bukownie

Na olkuskim rynku rozdadzą zioła. Powiat szykuje pachnącą akcję

Ada Lovelace wróciła do Olkusza - i rozpaliła dyskusję o geniuszu

Świadek zatrzymał pijanego kierowcę pod Olkuszem. Miał ponad 2 promile

Olkusz znów stawia na budżet obywatelski – mieszkańcy mają głos

Scania łamała zakaz na DK94 - policjanci przerwali ryzykowny przejazd

Przedsiębiorcy usłyszeli o pieniądzach i nowych obowiązkach w powiecie olkuskim

W Olkuszu poezja spotyka ludzi - Klub Literacki MOK wraca do gry

