Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci eliminują z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców

Pomimo licznych apeli mediów, działań prewencyjno-kontrolnych czy prewencyjno-edukacyjnych mundurowych, wciąż słyszymy o licznych przypadkach tych kierowców, którzy jeżdżą na tzw. „podwójnym gazie”. Swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie ale i innych użytkowników drogi. Wczoraj tj. 21.08.2018 olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z olkuskiej komendy eliminują z ruchu drogowego tych nietrzeźwych kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. W tym celu prowadzą liczne działania prewencyjno kontrolne. Od początku roku w powiecie olkuskim policjanci z drogówki przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 47 tysięcy kierowców. Zatrzymali 150 osób, które zdecydowały się na dalszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Wczoraj tj. 21.08.br. przebadali blisko 90 kierowców i ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Jedne z nich, 33-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, który kierował oplem, został zatrzymany w Strzegowej. Gdy funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości, to okazało się, że ma on ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Drugi został zatrzymany do kontroli drogowej w Zarzeczu. Miał ponad pół promila.

Olkuska policja przypomina!

Osoby, które prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć, nie tylko z konsekwencjami prawnymi ale i finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie będzie orzekał świadczenia pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osób, które po raz pierwszy dopuściły się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.