Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

W sobotnie południe 1 września w olkuskim Parku Miejskim pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” odbyła się uroczystość upamiętnienia 79. rocznicy ataku III Rzeszy Niemieckiej na Polskę. Swą pamięć o bohaterach wojny zgromadzeni uczcili minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem. Delegacji władz miejskich przewodniczyli burmistrz Roman Piaśnik i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kucharzyk.

Tradycyjnie już w czasie uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski i Olkusza, pierwsze miejsce zajmują reprezentanci organizacji kombatanckich. To również oni jako pierwsi złożyli kwiaty.

Rocznica wybuchu wojny

Kwiaty w czasie uroczystości złożyły również posłanki na Sejm RP: Lidia Gądek oraz Agnieszka Ścigaj.

Miejskiej delegacji przewodniczyli burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Jan Kucharzyk.

79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej swoją obecnością uświetniła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego w Olkuszu, pełniąca wartę przy pomniku „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945”.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za obecność i pamięć o bohaterach II Wojny Światowej.