Przedszkolaki z wizytą w komendzie

Policjanci, którzy zajmują się prewencją kryminalną znajdują czas, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać nimi o bezpieczeństwie i o swoim zawodzie. Dzisiaj tj. 4 października 2018 roku Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziły przedszkolaki i uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej w Gorenicach.

Podczas wizyty w komendzie dzieciom przybliżono codzienną służbę funkcjonariuszy. Policjanci przygotowali dla nich pokaz sprzętu i wyposażenia policyjnego. Dzieciaki miały również okazję zobaczyć jak zabezpiecza się ślady odcisków linii papilarnych i usłyszeć czym zajmuje się technik kryminalistyki. Najwięcej emocji najmłodszym zapewnił instruktor policyjnych strzelań albowiem dzieci miały możliwość zwiedzenia strzelnicy.

Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Nie zapomniała uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać w kontaktach z osobami obcymi.

Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.