Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjantka na spotkaniu z Seniorami

5 października 2018 roku policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uczestniczyła w spotkaniu z seniorami zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych a także Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Motywem tegorocznej edycji „ Dna Seniora” było bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. W spotkaniu wzięło udział 80-ciu seniorów.

Olkuska policja, chętnie włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów to jedno z ich priorytetowych zadań. Mundurowi starają się dotrzeć do wszystkich grup społecznych bez względu na wiek. Oprócz dzieci i młodzieży, niezwykle ważną grupę dla działań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym stanowią osoby starsze. Policjantka odpowiedzialna za prewencję kryminalną przygotowała prezentację poświęconą bezpieczeństwu osób starszych. Podczas spotkania omówiła m.in. metody działania oszustów, udzieliła wskazówek - jak nie stać się osobą pokrzywdzoną przestępstwem, jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą i włamaniami oraz w jaki sposób reagować w przypadku zagrożenia. Wyjaśniła czym jest metoda „na wnuczka”, „Inkasenta”, „pracownika CBS”, czy „prokuratora”. Szczególną uwagę zwróciła również na nowe metody działania oszustów oraz różnego rodzaju sposobów wykorzystywania łatwowierności osób starszych. Policjanta podał przykłady spraw, które prowadzone były w powiecie olkuskim.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i zapoznali się z przygotowaną prezentacją multimedialną.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.