Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wizyta przedszkolaków z Bukowna w olkuskiej komendzie

Dzisiaj tj. 8 października 2018 roku Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziły dzieci z Bukowna. Przedszkolaki nie tylko zwiedzały budynek komendy ale zapoznały się z zawodem policjanta oraz ze sprzętem i wyposażeniem, które funkcjonariusze wykorzystują w codziennej służbie. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się w auli, gdzie policjanci zapewnili dzieciom wiele atrakcji i niespodzianek. Maluchy mogły zobaczyć i przymierzyć sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie jak i podczas zabezpieczenia imprez masowych. Interesująca wydała im się praca technika kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o różnych rodzajach śladów zabezpieczanych na miejscu zdarzeń. Uczestniczyły w prezentacji zbierania śladów linii papilarnych. Szczególnie jednak zaintrygował ich policyjny pies, który specjalnie na tą okazje zagościł w auli olkuskiej komendy. Dzieci zaprzyjaźniły się z czworonogiem, który nie krył zadowolenia z pieszczot jakimi obdarzyły go maluchy. Spotkanie z przewodnikiem i jego psem było również okazją, by przypomnieć dzieciom o zasadach ograniczonego zaufania wobec zwierząt i postępowaniu w sytuacji ataku groźnego psa.

Podczas wizyty w komendzie dzieciaki zwiedziły strzelnice i stanowisko dowodzenia, gdzie służbę pełni dyżurny i jego zastępca. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie przedszkolaki mogły obejrzeć policyjny radiowóz i samochód z videorejestratorem.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zagości na długo w pamięci dzieci i pozostawi miłe wspomnienia.