W 100% oryginalny Chloe tester znajdziemy tylko w dobrym sklepie. Ale czy produkt ten spełni nasze oczekiwania? Zakup testerów to wciąż nieco kontrowersyjny sposób „taniego” pozyskiwania swoich ulubionych perfum. Skąd się biorą? Co się w nich znajduje? I jak trafiają do sprzedaży? Na te oraz wiele innych pytań dotyczących perfum, wód perfumowanych oraz wód toaletowych w opakowaniach testowych odpowiemy w dzisiejszym artykule, w którym ujawniamy wyniki naszego dziennikarskiego śledztwa. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem oryginalnego produktu lub testera, koniecznie sprawdź czym różnią się od siebie obydwa flakony.

Marka Chloe

Jako, że pod lupę wzięliśmy tester Chloe artykuł postanowiliśmy rozpocząć od kilku słów wstępu na temat samej marki. Marka Chloe powstała w roku 1952, kiedy na rynek trafiły pierwsze propozycje jej założycieli. Początkowo marka oferowała odzież będąca swobodną alternatywą dla surowych i sztywnych ram haute country. Dwadzieścia-trzy lata później, w roku 1975 dom mody Chloe zaprezentował pierwsze zapachy, które skomponowano z myślą o kobietach. Do dziś nazwa „Chloe” to synonim zapachów wyłącznie dla kobiet, które są komponowane i opracowywane z myślą o specyficznych potrzebach i oczekiwaniach pań względem perfum oraz wód toaletowych i perfumowanych.

Chloe tester - czy zapach jest inny niż w opakowaniu przeznaczonym do sprzedaży?

Jak każda inna marka produkująca perfumy Chloe część swojej bieżącej produkcji przeznacza na testery. Testery to nic innego jak flakony przekazywane perfumeriom oraz drogeriom wraz zamówionymi zapachami perfum w celu ich prezentacji klientom. Podobnie jak w sklepach odzieżowych przymierzamy ubrania, tak w perfumeriach przymierzamy zapachy. Dziś, kiedy lwią część produkcji sprzedaje się za pośrednictwem Internetu aż tak duża ilość testerów nie jest potrzebna na rynku. Perfumerie internetowe nie mają możliwości wystawienia produktów w opakowaniach testowych na półkach, gdyż nie posiadają półek, a w wirtualnym świecie klientki i tak nie będą mogły „przymierzyć” perfum. Stąd też w magazynach takich perfumerii pojawiają się nadwyżki testerów. Testery, podobnie jak każde dobre perfumy po czasie tracą swoją przydatność do użytku, co wiąże się z utratą pierwotnego zapachu. Nie można ich więc przechowywać w nieskończoność. Dlatego coraz więcej perfumerii internetowych decyduje się na sprzedaż produktów w opakowaniach nie przeznaczonych do sprzedaży. Dotyczy to także marki Chloe i jej testerów.

Czy tester jest bardziej wydajny?

W związku z dopuszczeniem do sprzedaży produktów w opakowaniach testowych – w wielu przypadkach perfumerie sprzedają tego typu produkty za cichym przyzwoleniem marki, która traktuje sprzedaż przesyłanych bezpłatnie testerów w kategoriach bonusu dla kontrahenta – narosły wokół nich niezliczone mity i teorie spiskowe. Klientki wymieniające się na forach internetowych zauważają, że testery, którymi spryskały się w perfumerii lub drogerii utrzymują zapach dłużej niż zakupione przez nich na aukcjach internetowych perfumy. Stąd przekonanie, że testery są dużo lepsze od produktów w sprzedaży. Szkoda tylko, że żadna z Pań ferujących takie wyroki nie sprawdziła oryginalności swoich perfum z Allegro, które rzeczywiście mogą pachnieć identycznie, ale z pewnością będą się utrzymywały na skórze krócej.

Jeśli mamy wątpliwości co do prawnego aspektu kupowania „tańszych” perfum, wybierajmy perfumerie internetowe, które wyraźnie opisują swoje produktu dając nam możliwość podjęcia świadomej decyzji zakupowej. Jedną z takich perfumerii jest Perfumeria IFE.