Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Właściciele nowych aut, przeważnie są zobowiązani umową, do serwisowania samochodu w autoryzowanym serwisie konkretnej marki. Dzieje się tak, ze względu na zabezpieczanie się dilera przed zniszczeniem auta, podczas jego niepoprawnej eksploatacji, gdy samochód jest brany w leasing, lub na kredyt. Osoby, które posiadają starsze, już spłacone auta, przeważnie jednak omijają autoryzowane serwisy, ze względu na tamtejsze ceny. Serwis Forda wprowadził jednak, ciekawe rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować wszystkich posiadaczy aut tej marki.

Serwis samochodów Ford

Serwis samochodów Ford, jest dla klientów stosunkowo prosty. Wiąże się to z faktem, że jest to bardzo popularna marka, co sprawia, że w większości warsztatów samochodowych, mechanicy będą mniej więcej znali techniczne aspekty budowy Fordów. Dlatego też, wielu mechaników, jest w stanie podjąć się serwisu Forda. Ze względu na to, że jest to globalna korporacja, która sprzedaje swoje samochody na całym świecie, części zamienne są również bardzo dobrze dostępne. To wszystko nie sprawia jednak, że warto korzystać z usług nieautoryzowanych warsztatów mechanicznych, lub ryzykować, że do auta zostaną założone tanie, podrabiane części zamienne zamiast porządnych, oryginalnych części.

Kompleksowy serwis Forda

Serwisowanie Forda nie musi być wcale tak łatwą sprawą, zwłaszcza dla niedoświadczonego mechanika. Istotne jest, aby autem zajmował się ktoś, kto specjalizuje się w konkretnej marce samochodów. Nie jest tajemnicą, że wszystkie marki stosują nieco inne rozwiązania techniczne, a to sprawia, że mechanik, który w codziennej pracy ma styczność z autami np. japońskimi, nie do końca będzie miał wprawę przy naprawianiu konstrukcji amerykańskich. Przemawia to na korzyść Serwisów Forda, przeciw małym, lokalnym warsztatom, które na ogół naprawiają wszystkie rodzaje aut. Niestety, przez to, nie mają odpowiedniego doświadczenia w pracy przy konkretnych modelach.

Dobry serwis Forda

Kolejną kwestią, jest dobór części zamiennych. Autoryzowane warsztaty, działające w ramach serwisu Motorcraft, mają dostęp do części zamiennych najwyższej jakości. Niestety w wielu wypadkach, wstawiając auto do innego warsztatu, sprawa będzie się miała zgoła inaczej. Tam nie zawsze dba się o odpowiednią jakość części, a bardziej o ich odpowiednio niską cenę. Na dłuższą metę, ma to poważne konsekwencje. Przykładowo, wymiana jakiegoś elementu zawieszenia, lub silnika, na element, który nie spełnia odpowiednich standardów technicznych, może w skrajnym przypadku skończyć się poważną awarią całej konstrukcji. A w najlepszym razie, okaże się, że po prostu o wiele szybciej się zużyje. Z której strony by na to nie patrzeć, jest to nieopłacalne.

Serwis Forda

Serwis Forda ma w swojej ofercie kompleksowe przeglądy, podczas których doświadczeni mechanicy są w stanie sprawnie usunąć wszystkie, podstawowe usterki. Niewątpliwą zaletą autoryzowanych serwisów jest to, że mechanicy dysponują na miejscu wszystkimi, potrzebnymi narzędziami, oraz sprzętem i oprogramowaniem komputerowym, które jest potrzebne do serwisowania konkretnego modelu auta. To sprawia, że oficjalny serwis Ford, jest w stanie dać gwarancję na swoje usługi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom starszych aut, Ford wprowadził specjalny program, który ma na celu zachęcić do korzystania ze stacji diagnostycznych tej firmy.

Zalety programu Motorcraft

W ramach serwisu Motorcraft, można uzyskać dostęp do wykonania kilkudziesięciu podstawowych napraw, które najczęściej są wymagane w autach używanych. Program jest skierowany do właścicieli kilkuletnich samochodów. Z serwisu samochodów Forda, można skorzystać w autoryzowanych salonach tej sieci. Serwisów Forda w Warszawie jest wiele, ale są również serwis Forda w Radomiu, oraz serwis Forda w Płocku.