Stałe doskonalenie się to proces, o którym muszą pamiętać firmy, pragnące osiągnąć sukces na rynku. Jest to bardzo ważne działanie, bez którego nie sposób odpowiedzieć na pragnienia i potrzeby swoich klientów. Życie ciągle się zmienia i mknie do przodu, dlatego też, aby za nim nadążyć, trzeba dotrzymać mu kroku. W związku z tym, konieczne jest stałe inwestowanie w rozwój, korzystanie z innowacji i finansowanie nowych procesów technologicznych. Wdrażania nowatorskich rozwiązań, jak i zachowanie płynności finansowej, wymaga odpowiedniego podejścia, oraz posiadania stałych wpływów. W sytuacjach, gdy potrzeba dodatkowych środków, warto skorzystać z ciekawej opcji, jaką jest kredyt unijny.

Pożyczka, która pozwala na więcej

Finansowanie unijne to bardzo popularna forma wsparcia. Doceniają ją zwłaszcza młode firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę w biznesie. Kredyt na start pozwala uporać się z kosztami, związanymi z początkową fazą rozwoju przedsiębiorstwa. Nie jest to proces łatwy i często pochłania bardzo dużo środków, na które nie zawsze, początkujący właściciel, jest przygotowany. Dobry początek jest niezwykle istotny, ponieważ to on rzutuje na dalszy rozwój i obranie odpowiedniego kierunku. Wsparcie unijne jest doskonałym rozwiązaniem, które ma dużo korzystniejsze warunki, niż tradycyjny produkt bankowy. Wyróżnia go, przede wszystkim, niższe oprocentowanie, karencja w spłacie, oraz mniejsze wymagania. Dla nowych firm jest to bardzo ważne, ponieważ niezwykle rzadko mają one szanse na uzyskanie kredytu w banku.

Nie tylko dla nowych firm

Oczywiście, kredyt unijny dla firm, nie jest przeznaczony wyłącznie dla firm nowych. Równie dobrze mogą z niego skorzystać przedsiębiorstwa obecne już na rynku. Wykorzystanie tego typu wsparcia, jest związane również z nowymi inwestycjami, oraz wdrażaniem innowacji. Firmy mogą sięgnąć po produkt, jakim jest pożyczka inwestycyjna, która pozwala sfinansować rozwój technologiczny firmy, zakup nieruchomości czy nowoczesnych maszyn. Jest on określany, jako kredyt inwestycyjno-obrotowy, co rozszerza jego zakres działania. Wnioskodawcy, oprócz czynności typowo inwestycyjnych, mogą przeznaczyć środki na bieżącą działalność firmy. Płynność finansowa jest bardzo istotna dla prawidłowego działania przedsiębiorstwa, w związku z czym, tego typu wsparcie również cieszy się dużym zainteresowaniem. Pożyczka unijna, przeznaczona wyłącznie na codzienne działanie firmy, jest określana mianem obrotowej, posiada oprocentowanie do 2,87%, a jej okres karencji wynosi do 6 miesięcy. Jeżeli chodzi o kredyt unijny na otwarcie firmy, to spłatę, można przesunąć nawet do 24 miesięcy.

Gdzie szukać finansowania z Unii?

Pomimo, że kredyty unijne różnią się od tych bankowych, to można otrzymać je właściwie w większości placówek bankowych. Jest to finansowanie, które jest dostępne w bankach. Należy dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną w konkretnym regionie, ponieważ mogą one się nieco różnic. Wszystko zależy od otrzymanych na ten cel środków. Można uzyskać kredyt unijny z SGB, który będzie składał się ze środków oferowanych przez Unię Europejską. Planując rozwój firmy, warto poszukać najkorzystniejszego finansowania. Oferty są bardzo zróżnicowane, również te, proponowane przez Unię Europejską. Ważne, aby dokładnie przeanalizować swoją sytuację, preferencje, oraz możliwości i dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe. Proponowane programy unijne są tak przygotowane, aby każdy przedsiębiorca mógł wybrać coś, co ułatwi mu realizację planów, a co za tym idzie, zwiększenie swoich zysków.

Kredyty prosto z Unii dla nowych i obecnych firm