Policyjny turniej strzelecki

5 grudnia 2019 roku odbyły się policyjne zawody strzeleckie, nad którymi patronat objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu młodszy inspektor Jarosław Klich oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarządu Terenowego powiatu olkuskiego. Była to już 12 edycja tego turnieju.

W policyjnych zawodach brało udział dziesięć 3-osobowych drużyn, przedstawicieli komisariatów policji w Wolbromiu, Bukownie i Kluczach, poszczególnych wydziałów i ogniw oraz kierownictwo. Każdy z uczestników turnieju startował w dwóch konkurencjach, tj. strzelanie dokładne i strzelanie szybkie.Najlepszym strzelcem został podkomisarz Jerzy Wilk – Komendanta Komisariatu Policji w Kluczach, drugim w kolejności, aspirant sztabowy Tomasz Mosur – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, na trzecim miejscu uplasował się aspirant sztabowy Łukasz Zańko – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

W klasyfikacji drużynowej największą liczbę punktów zdobyła drużyna kierownictwa w składzie: komisarz Robert Szatan, podkomisarz Jerzy Wilk i aspirant sztabowy Tomasz Mosur. Drużyna wywalczyła puchar przechodni Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu.

II miejsce zajęli policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Z kolei trzecie miejsce zdobyli policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie.

Drużynom gratulujemy zwycięstwa!