Niewątpliwą zaletą pożyczek krótkoterminowych jest ich dostępność bez wychodzenia z domu. Wniosek o dodatkowe środki, które mogą być potrzebne w okresie, w czasie kiedy wiele przedsiębiorstw zamknęło oddziały lub zmniejszyło wymiar pracy, można wypełnić zdalnie. W ten sam sposób przesyłane są pieniądze po akceptacji zgłoszenia. Przeanalizujmy zatem proces przyznawania pożyczki.

Etap pierwszy - wypełnienie formularza

W pierwszej kolejności należy znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. Jeśli nie korzystaliśmy wcześniej z podobnych pożyczek to możemy się załapać na środki bez dodatkowych kosztów. Wystarczy zwrócić pieniądze w terminie 30 dni. Takie produkty oferuje wiele parabanków, a ich lista często występuje w zestawieniach rankingowych. Do najpopularniejszych należą:

  • Vivus
  • Tani Kredyt
  • Szybka Gotówka
  • AASA Polska
  • Kuki
  • Lendon
  • i inne.

Po znalezieniu firmy oferującej interesujący nas produkt, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zawiera on podstawowe informacje, takie jak: dane osobowe, informacje o miejscu zamieszkania, numer PESEL i dowodu osobistego, a także dane kontaktowe. Ponadto trzeba potwierdzić zapoznanie się z regulaminami i polityką prywatności. Proces rejestracyjny nie jest zatem skomplikowany, a wypełnienie ankiety zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Etap drugi - weryfikacja

Aby zabezpieczyć swoje interesy pożyczkodawcy muszą zweryfikować podane dane. Weryfikacja nie jest bardzo szczegółowa, ale przebiega na kilku etapach. W pierwszej kolejności sprawdza, czy nie figurujemy w KRD. Nie jest to popularna baza BIK, której większość firm pozabankowych nie wykorzystuje, ale dane o dłużnikach, którzy posiadają znacząco przeterminowane płatności. Niestety, jeśli do nich należysz nie licz, że pożyczka krótkoterminowa wpadnie w twoje ręce. W innych wypadkach proces weryfikacyjny zostanie pozytywnie zakończony, jeśli telefonicznie potwierdzisz swoje dane. Czasami możesz spodziewać się dodatkowych pytań, takich jak pytanie o sąsiednie ulice w pobliżu adresu zamieszkania, albo inne nietypowe. Wszystkie te informacje mają na celu ustalenie, czy naprawdę jesteś osobą za którą się podajesz.

Etap trzeci - wypłata środków

Wypłata pieniędzy po przejściu wszystkich etapów weryfikacji zwykle następuje w ciągu 24 godzin, a czasami nawet tego samego dnia. Od tej pory masz 30 dni na zebranie pieniędzy na spłatę zobowiązania. Najczęściej istnieje możliwość przedłużenia terminu o kolejne 30 dni, ale będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami. Jak łatwo się domyślić, nie jest to zbytnio opłacalny interes. Dlatego jesteśmy na tak, jeśli pożyczka ma być rzeczywiście krótkoterminowa. Takie wsparcie w czasie kwarantanny może się okazać bezcenne. Przy odrobinie szczęścia, można liczyć na bezpłatne środki do czasowego dysponowania. Jeśli jednak obawiasz się czy zdołasz ją zwrócić, lepiej uniknąć zadłużenia. Zapożyczanie się łatwo mogłoby doprowadzić bowiem do wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Pandemia szybko się skończy, a długi mogą się ciągnąć latami. Zalecamy zatem stosowanie rozsądku przy wyborze tego sposobu finansowania.

Więcej informacji: na rynku można spotkać również oferty pierwszej pożyczki za darmo, gdzie RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 0%. Przy tej promocji nie są pobierane koszty pożyczki ani prowizja - klienci oddają dokładnie taką sumę, którą pożyczyli. Informacje dodatkowe o promocji darmowej pożyczki dostępne są na stronie https://topdarmowepozyczki.pl/ wraz z przykładami i omówieniem.

Pożyczki krótkoterminowe w czasie pandemii