Jesteś miłośnikiem filmów, ale raczej nie odpowiadają ci komedie romantyczne, czy dramaty? Może właśnie filmy akcji skradną twoje serce. Tutaj znajdziesz listę najlepszych z najlepszych filmów akcji. Z pewnością pokochasz bohaterów i będziesz siedział przed ekranem z zapartym tchem. Te filmy to klasyki kina akcji, więc nie ma co dłużej zwlekać tylko sięgnąć po nie. A jak już obejrzysz je raz, to zapewne sięgniesz po nie ponownie.

Batman – Początek (2005) Reżyser: Christopher Nolan W rolach głównych: Christian Bale, Michael Cane, Liam Neeson

To pierwszy film z trylogii Mrocznego rycerza Nolana zabiera nas z powrotem do początku. Bruce Wayne traci swoich rodziców, gdy jest tylko małym dzieckiem. Zostali oni brutalnie zamordowani Pełen gniewu i zemsty wreszcie znajduje wewnętrzną dyscyplinę i spokój u trenera sztuk walki na Dalekim Wschodzie. Kiedy wraca do miasta Gotham, miasto bardzo potrzebuje superbohatera. Klejnot akcji, nawet dla tych, którzy niekoniecznie lubią superbohaterów. Istnieje możliwość maratonu filmowego, ponieważ są trzy filmy z tej serii.

Filmy akcji dostępne są na stronie https://zalukaj.org/gatunek/akcja/ - razem z ocenami oraz trailerem.

Matrix (1999) Reżyserzy: Rodzeństwo Wachowski W rolach głównych: Keanu Reeves, Carrie-Ann Moss, Laurence Fishburne

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie widziałeś tego filmu to koniecznie musisz nadrobić zaległości. Jest to film akcji science fiction na poziomie legendy. Niebiesko-czerwone pigułki, płaszcz Matrix i wyjaśnienie, czym tak naprawdę jest déjà vu. Nie ma ograniczeń co do wpływu Matrix na kulturę popularną na przełomie tysiącleci.

Toplista: 4 filmy akcji, które musisz obejrzeć!

Hakerowi Thomasowi Andersonowi z pseudonimem Neo, świat wywraca się do góry nogami, gdy wchodzi w kontakt z grupą rebeliantów, kierowaną przez wizjonera Morfeusza. Ale tak naprawdę to jego poprzedni światopogląd był do góry nogami. Świetny, rewolucjonizujący gatunek filmu z mocnymi sekwencjami akcji, które zafascynowały świat już ponad dwadzieścia lat temu.

Leon zawodowiec (1994) Reżyser: Luc Besson W rolach głównych: Natalie Portman, Jean Reno, Gary Oldman

Życie 12-letniej Matyldy nie jest zbyt dobre. Okropne mieszkanie, biedny ojciec. Jedynym jasnym punktem jest jej czteroletni brat. Ale kiedy agent psychologiczny DEA - w dobrze zagranej postaci przez Gary'ego Oldmana - zabija swojego brata i całą rodzinę, ucieka ona ze swoim tajemniczym sąsiadem, Léonem.

Jean Reno gra lodowatego zabójcę ze złotym sercem. Zaprzyjaźniają się i pomagają sobie przetrwać, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Bo nawet twardy zabójca może mieć uczucia i współczucie. Brutalny i gorący, pełen akcji film. Przełomowa rola Natalie Portman.

Oldboy (2003) Reżyser: Park Chan-wook W rolach głównych: Min-sik Choi, Ji-Tae Yoo, Hye-jeong Kang

Ten niezwykle brutalny thriller akcji z południowokoreańskiej legendy reżysera Park Chan-wook nie jest dla delikatnych. Zemsta jest surowa i brutalna dla Oh Dae-su, który nie wiedząc dlaczego, jest więziony przez 15 lat - zanim zostaje zwolniony.

Tymczasem jego żona zostaje zamordowana, a on ma tylko pięć dni, aby dowiedzieć się, kto to zrobił. Film zdobył Grand Prix w Cannes i stał się międzynarodowym fenomenem. Świetnie trzyma w napięciu.