Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Webinary, jeszcze nie tak dawno dostępne dla wybranych, powoli stają się normą. Nic w tym dziwnego. W ostatnich latach technologia znacznie się rozwinęła, a ostatnie miesiące zmusiły nas do przystosowania się do pracy i nauki zdalnej. Efekt? Zainteresowanie webinariami znacznie się zwiększyło, podobnie jak wiedza na temat podstawowych zasad organizowania takich spotkań.

Czym jest webinar?

W XXI wieku, kiedy live streamingi towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku, webinaria stają się coraz bardziej popularne. Czym jest webinar? Spotkaniem, które organizowane jest przy wsparciu narzędzi internetowych. W wirtualnej sali szkoleniowej mogą się zebrać i prelegenci, i słuchacze. Jak może wyglądać takie webinarium?

Co warto wiedzieć o pokojach webinarowych?

Aby przeprowadzić takie spotkanie, należy z wyprzedzeniem założyć pokój webinarowy i dopasować go do swych potrzeb. Pokój taki można przyrównać do sali szkoleniowej, która mieści się w wirtualnej rzeczywistości. Można ustalić, kto i na jakiej zasadzie może wejść do takiej sali, co daje wiele możliwości osobom organizującym płatne szkolenia online. A jak prowadzić spotkanie w świecie online?

 Jak organizować webinary

Dla osoby prowadzącej, najważniejsze są takie narzędzia, jak kamerka oraz mikrofon. To podstawa komunikacji z uczestnikami spotkania. W pokoju webinarowym można też korzystać z innych narzędzi, np. z wirtualnej tablicy lub z możliwości prezentowania przygotowanych wcześniej materiałów graficznych. Dzięki temu można przeprowadzić e-spotkanie w ciekawy sposób i przekazać wiele ważnych treści. Wielkim plusem jest też możliwość udostępniana takiej transmisji na żywo w mediach społecznościowych, dzięki czemu w spotkaniu może uczestniczyć więcej osób. A że w pokojach webinarowych dostępne są czaty, można bez przeszkód prowadzić dyskusje i zadawać dodatkowe pytania.

Jak możemy wykorzystać webinaria?

Webinaria są wykorzystywane obecnie wykorzystywane na dwa sposoby. Coraz częściej korzysta się z nich w większych przedsiębiorstwach, w przypadku których zorganizowanie tradycyjnej konferencji lub narady bywa problematyczne. Dzięki narzędziom internetowym, w takich spotkaniach mogą brać udział i pracownicy centrali, i ci, którzy przebywają w oddalonych o setki kilometrów filiach. Narzędzie takie ułatwia też komunikację zespołom roboczym, które - często zdalnie - muszą pracować nad jednym zadaniem.

Webinaria są też z powodzeniem wykorzystywane w branży szkoleniowej. Wykłady, szkolenia online, spotkania z przedstawicielami świata nauki - oto kolejne sytuacje, w których pokoje webinarowe sprawdzają się doskonale. A że dobry streaming pozwala takie spotkania transmitować na popularnych kanałach społecznościowych, rosnące zainteresowanie taką formą edukacji zdalnej nikogo nie powinno dziwić.

Żyjemy w świecie, w którym live streaming może ułatwiać nam dzielenie się wiadomościami oraz poszerzanie wiedzy. Dobrze wykorzystane narzędzia streamingowe plus platformy pozwalające na udział w wirtualnych spotkaniach - oto zjawiska, które stają się normą. Im prędzej nauczymy się z nich korzystać, tym lepiej dla nas.