Regeneracja sportowców po intensywnym treningu

Po intensywnym treningu trudno się zregenerować. Dzieje się tak dlatego, że układ mięśniowo-szkieletowy sportowca potrzebuje czasu, aby po długim okresie intensywnego treningu odbudować swoją zdolność do wzrostu i regeneracji. Wielu sportowców zdaje sobie sprawę, że aby się zregenerować, muszą spać co najmniej sześć godzin dziennie. Te nowe badania nad fizjologią mięśni mogą pomóc sportowcom poprawić proces regeneracji poprzez skrócenie czasu potrzebnego na regenerację.

Jakie są najlepsze opcje regeneracji sportowców po intensywnym treningu?

Po intensywnych, wyczerpujących treningach sportowcy często mają osłabienie mięśni. Zadaniem fizjoterapeuty jest upewnienie się, że sportowcy są w stanie wyleczyć się z tych kontuzji, oferując ćwiczenia w domu, które pomogą im się wyleczyć. Jednym ze sposobów, w jaki mogą to zrobić, jest rolowanie, korzystanie z jacuzzi lub akupresura. Ta nieinwazyjna metoda pomaga w regeneracji, zwiększa elastyczność i odciąża mięśnie. Inną opcją regeneracji po treningu są kąpiele lodowe. W połączeniu z odzieżą uciskową kąpiele lodowe mogą zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć poziom bólu, który pojawia się po intensywnych treningach. Co jeszcze składa się na prawidłową regenerację sportowca?

  1. Prawidłowy odpoczynek
  2. Stosowanie diety bogatej w białko i węglowodany przy jednoczesnym unikaniu pokarmów wysokotłuszczowych
  3. Strategie nawodnienia
  4. Strategie suplementacji

Te, które okazały się skuteczne, są generalnie dwojakiego rodzaju: „aktywny odpoczynek” i „aktywna regeneracja”. Aktywny odpoczynek odnosi się do ćwiczeń o małej intensywności, podczas gdy aktywna regeneracja odnosi się do ćwiczeń o dużej intensywności. Większość ludzi wybiera ćwiczenia o małej intensywności lub ćwiczenia o wysokiej intensywności, w zależności od tego, na co mają ochotę lub ich poziomu tolerancji. Ważne jest, aby nawodnić się po intensywnym treningu, ale określenie, który napój pomoże Ci odzyskać siły, może być trudne. Niektórzy wolą napoje sportowe, ponieważ są słodkie i bogate w elektrolity. Inni uważają, że woda kokosowa jest świetną opcją, ponieważ zawiera więcej potasu niż jakikolwiek inny napój na rynku.

Jak regenerować mięśnie sportowca po treningu

Mięśnie są największym organem w ludzkim ciele. Są w stanie rozszerzać się i kurczyć, aby pomóc nam się poruszać. Kiedy są trenowane, stają się większe i silniejsze, ale po pewnym czasie zaczynają zanikać. Mogą się w pełni zregenerować tylko wtedy, gdy osoba odpoczywa przez co najmniej sześć miesięcy. Trening jest niezbędny dla sportowców lub osób, które chcą osiągnąć cele fitness. Po pewnym starannym treningu mięśnie są podatne na bolesność. Ludzie często odczuwają ból i obrzęk mięśni z powodu nadmiernego wysiłku. Dlatego po pewnym czasie odpoczynku sportowcy powinni zadbać o swoje mięśnie.