Dzisiaj (18.11. br.) doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Kierująca chevroletem straciła panowanie nad pojazdem i dachowała, a kierująca renault wjechała w drzewo. Kierująca i pasażerka chevroleta trafiły do szpitala w Olkuszu. Z kolei kierująca renault w ciężkim stanie została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do krakowskiego szpitala.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 9  na drodze powiatowej w Bożej Woli (gm. Wolbrom). Jak wstępnie ustalono,  kierująca chevroletem straciła panowanie nad pojazdem i dachowała.  Kobieta i jej 16-letnia pasażerka, zostały przewiezione do szpitala w Olkuszu. Z kolei przed godziną 14 w lesie pomiędzy Zedermanem a Zimnodołem kierująca renault, z nieustalonych przyczyn, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.  Nieprzytomna 43-latka została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie. Na miejscu wypadków pracował technik kryminalistyki. Policjanci będą ustalać dokładnie przyczyny i okoliczności obu zdarzeń drogowych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze!
Okres jesienno-zimowy często bywa sprawdzianem umiejętności, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zmierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi, często  z mgłą, opadami marznącego deszczu lub  śniegu. Na najbliższy tydzień synoptycy zapowiadają zmianę pogody.  Przewidywane są opady deszczu i śniegu. To trudne warunki dla kierowców a wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę  - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt z nadmierną prędkością może skończyć się wypadkiem lub kolizją. W takich warunkach kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na wzniesieniach, dolinach, mostach, wiaduktach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. W tych miejscach droga często bywa oblodzona.
Apelujemy również do pieszych, by nosili elementy odblaskowe. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszający się przy słabo oświetlonej drodze piesi będą lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.