Policja Olkusz: Bezpieczniej na małopolskich drogach - podsumowanie stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2021 roku
W 2021 roku, na małopolskich drogach doszło do 2236 wypadków, w których śmierć poniosły 144 osoby, a 2586 zostało rannych. Ponadto kierujący uczestniczyli w 31593 kolizjach drogowych. Z roku na rok, systematycznie zmniejsza się liczba wypadków drogowych oraz ofiar śmiertelnych.
Kierujący pojazdami byli największą grupą użytkowników dróg, która poniosła śmierć w wypadkach. W 2021 r. było to 69 osób, co stanowi 47,9% ilości wszystkich ofiar. Kolejną grupę stanowili piesi, których zginęło 53, co stanowi 36,8%. Na trzecim miejscu uplasowali się pasażerowie pojazdów, których zginęło 33, tj. 15,2%.
W porównaniu do 2020 roku obserwujemy spadek ilości wypadków o 27, miejszą liczbę zabitych o 13 osób , natomiast zwiększenie ilości osób rannych o 25.
Warto podkreślić, że od 2017 do 2021 roku liczba wypadków uległa zmniejszeniu o 1379, tj. o 38,1%.
Głównymi sprawcami wypadków w 2021 roku, byli kierujący - 87,9%. Dominującą przyczyną zdarzeń na drogach było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.
Podczas minionego roku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa na małopolskich drogach policjanci prowadzili szereg działań profilaktycznych, kontrolno nadzorczych oraz inżynieryjnych. W 2021 roku, z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali ponad 4000 praw jazdy. Wszystkich wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem dozwolonej prędkości było blisko 252 tys.
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu,
olkusz.policja.gov.pl/kol/aktualnosci/18666,Bezpieczniej-na-malopolskich-drogach-podsumowanie-stanu-bezpieczenstwa-ruchu-dro.html
Ostatnie Artykuły

Olkusz wydaje niemal 8 mln zł na drogi. Prace nie zwalniają ani na chwilę

Wolbrom zamknął 2025 rok rekordowym budżetem i większymi inwestycjami

Załęże wśród najlepszych w Polsce. Staw zyskał uznanie w całym kraju

Na Pustyni Błędowskiej staną książki IPN. Obok ruszy widowisko o Tobruku

Kilka minut przed wyjazdem wystarczy, by utrudnić włamanie do domu

Peleton zatrzyma ruch w czterech gminach powiatu olkuskiego

W olkuskich szkołach wakacje zaczęły się od remontów. Trwają też duże inwestycje

W Kluczach komisje usiądą do budżetu. Na stole także strażacy i Chechło

Organy zabrzmią w sercu Olkusza - letni festiwal wraca do bazyliki

Wakacje z MOK w Olkuszu rozkręcają lipiec - ruch, sztuka i wycieczka

Peleton zatrzyma ruch w gminie Wolbrom. Kierowcy muszą liczyć się z przerwami

W Wolbromiu dzieci trafią w dziesiątkę. Wakacyjne treningi bez zapisów

W Wolbromiu nagrodzono 23 uczniów. Gala stypendystów wróciła po raz drugi

W Olkuszu wróciły głosy legend. Koncert muzycznej szkoły poruszył publiczność
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Olkuszu - kontakt, wydziały, godziny i dojazd
- Urząd Skarbowy w Olkuszu - kontakt, godziny, e-usługi i właściwość terytorialna
- Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu - zasady przyjęcia, opłaty i zakres opieki
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bukownie - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- ZGK Bolesław - kontakt, godziny, e-BOK i awarie
