Jakie są koszty koronek na zęby?

Ząb są niezwykle twarde i przystosowane do znoszenia sporych obciążeń. Ich położenie oraz to jak często z nich korzystamy sprawia jednak, że ryzyko uszkodzenia jest wbrew pozorom dość spore. Bardzo często zdarzają się ich złamania, wypadnięcia czy też ukruszenia. Na tą ostatnią dolegliwość mogą pomóc koronki, które wypełnią powstałą lukę i zapewnią wciąż piękny i zdrowy uśmiech.

Koronki na zęby – ceny i charakterystyka

Koronka na zęby to wypełnienie, które stosuje się w wypadku ukruszenia się lub nawet ułamania naszego zęba. Dzięki jej zastosowaniu można odbudować kształt uzębienia i zapewnić pacjentowi znów piękny i pełny uśmiech. Koronkę stosuje się poprzez zamocowanie jej na pozostałości uszkodzonego zęba bądź mocując ją do znajdujących się w pobliżu innych zębów. Samo zamocowanie to jednak nie wszystko. Należy jej nadać odpowiedni kształt tak by pasowała do całego uzębienia. Efekt ten osiąga się poprzez odpowiednie oszlifowanie korony. Za pomocą korony można również uzupełnić nawet do trzech zębów, lecz wtedy wykorzystuje się tak zwany most protetyczny. Chcąc dowiedzieć się ile kosztuje taka usługa najlepiej wpisać w wyszukiwarkę frazę "koronki na zęby cennik".

Więcej o stomatologii każdego rodzaju i sposobach na utrzymanie swoich zębów, czy też innych części w dobrym zdrowiu można dowiedzieć się na takich stronach internetowych jak http://sp1.ostroleka.pl/ lub http://cadenza.pl/, gdzie można znaleźć mnóstwo informacji i porad na te tematy. Dostępne są tam również na przykład porady z dziedziny lifestylu i nie tylko.