Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 55-letni kierowca audi, który jadąc całą szerokością drogi najechał na inny pojazd. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek  (04.04. br.)  przed południem,  w Podlesiu policjanci ruchu drogowego zauważyli jadące z naprzeciwka audi. Kierowca tego pojazdu jechał całą szerokością drogi. To nietypowe zachowanie kierującego przykuło uwagę policjantów.  Natychmiast zawrócili radiowozem i ruszyli w ślad za tym pojazdem. W pewnym momencie  kierujący audi próbując skręcić, najechał na prawidłowo jadącego volkswagena. Policjanci, którzy byli świadkami  tego zdarzenia i od razu podjęli interwencję. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało, że 55-letni kierowca audi ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna  wykazał się nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu.Za swoje zachowanie poniesie surowe konsekwencje i odpowie przed sądem.


Kierowco pamiętaj!
Alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi. Kierowco, gdy jesteś po alkoholu, nie wsiadaj za kierownicę!