Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie na drogach powiatu olkuskiego

W miniony weekend na drogach naszego powiatu miały miejsce niepokojące incydenty związane z nietrzeźwymi kierowcami, które powinny skłonić nas do refleksji nad bezpieczeństwem na drogach. Policja interweniowała w kilku przypadkach, gdzie prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu doprowadziło do poważnych zagrożeń.
- Interwencje policji na drogach powiatu olkuskiego
- Niebezpieczne manewry i ich konsekwencje
- Straty i zagrożenia na drogach
Interwencje policji na drogach powiatu olkuskiego
W piątkowy wieczór, około godziny 21, dyżurny z Komisariatu Policji w Bukownie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który w Bolesławiu wjechał fordem na ścieżkę rowerową. Świadkowie zdarzenia postanowili podejść do mężczyzny, aby sprawdzić, czy potrzebuje pomocy. Gdy poczuli od niego silny zapach alkoholu, jeden z nich natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, zapobiegając dalszej jeździe. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy blisko 4 promile alkoholu. W wyniku tego incydentu policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i zabezpieczyli pojazd.
Niebezpieczne manewry i ich konsekwencje
Tego samego dnia, po godzinie 23, w Olkuszu miało miejsce kolejne niebezpieczne zdarzenie. Kierowca suzuki, po wjechaniu na skarpę, wywrócił swój samochód, a następnie chwiejnym krokiem oddalił się w kierunku swojego domu. Policja szybko zidentyfikowała mężczyznę i udała się do jego miejsca zamieszkania. Okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy, a badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia bez uprawnień.
Straty i zagrożenia na drogach
W niedzielę, 18 sierpnia, około godziny 21, policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Chechło. 34-letni kierowca Volkswagena, nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w ogrodzenie, a następnie dachował. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że miał on ponad 1,7 promila alkoholu we krwi. Takie sytuacje pokazują, jak ogromne zagrożenie stanowią nietrzeźwi kierowcy na naszych drogach.
Pamiętajmy, że pijani kierowcy są nie tylko zagrożeniem dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy powinniśmy reagować na takie sytuacje i nie pozwolić na to, aby nietrzeźwi kierowcy kontynuowali jazdę. W przypadku zauważenia takiej sytuacji, należy natychmiast informować policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grożą poważne konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysokie grzywny oraz długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że nietrzeźwy kierowca to nie tylko przestępcza postawa, ale także realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych ludzi na drodze.
Opierając się na: Policja Olkusz
Ostatnie Artykuły

Wiedeńska Noc w Olkuszu - gala, która ma rozświetlić jesień klasyką

Młodzi projektanci z Olkusza zaskoczyli pomysłem na ścieżkę przy szpitalu

W Olkuszu wyróżniono 267 młodych talentów. W centrum byli uczniowie i przedszkolaki

Blisko 200 zapaśników na matach. Turniej w Kluczach przyciągnął osiem województw

Wiedeński rozmach w Olkuszu - gala, która ma przyjechać prosto z cesarskiej sceny

Na Starym Cmentarzu oddano hołd ofiarom hitlerowskich obozów

Dlaczego bez wzmianek o marce nie istniejesz w AI Overviews i GEO

Rabsztyn znów zabrzmi stalą - XX Turniej Rycerski przyciąga pod mury zamku

Stulecie MGHKS Bolesław Bukowno połączy młodzież i dawnych piłkarzy

W Olkuszu po raz dziesiąty ruszył marsz godności i przyciągnął tłumy

Wolbrom - rowery, kaski i nowe przepisy - policja postawiła na praktykę

Kmicic w Olkuszu - musical, który bierze Sienkiewicza na nowo

W Wolbromiu godność połączyła scenę i publiczność na pełnej sali

Przejazd peletonu zatrzyma ruch w Kluczach na kilkadziesiąt minut
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu - adres, filie, godziny i karta biblioteczna
- Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - kontakt, msze, sakramenty
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Olkuszu - kontakt, godziny, zbiory i karta biblioteczna
- Centrum Usług Społecznych w Kluczach - kontakt, godziny, świadczenia i dokumenty
- Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu - kontakt, działy i punkty filialne
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Waśniewskich w Bolesławiu - logowanie, karta czytelnika, projekt dla dzieci
