Olkusz świętuje Seniorów - koncerty, wykłady i prezentacje 25 września

Przyjdź do Domu Kultury na 8. Olkuski Dzień Seniora i 6. Olkuskie Senioralia — zaczynamy o 15:00, czeka chór Renesans, taniec ATRAM, wystawy oraz bezpłatne karty dla mieszkańców 60+.
- Olkusz zaprasza seniorów na wspólne świętowanie i kulturę
- Wejdź na scenę rolę widza i uczestnika
- Poznaj ofertę dla seniorów i skorzystaj z kart oraz wystaw
Olkusz zaprasza seniorów na wspólne świętowanie i kulturę
W czwartek 25 września w olkuskim Domu Kultury odbędzie się 8. Olkuski Dzień Seniora połączony z 6. Olkuskimi Senioraliami. Uroczystość rozpoczyna się o godzinie 15:00 od hymnu seniora w wykonaniu chóru Renesans, a potem zaplanowano serię występów i pokazów. Organizatorami są Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Olkuska Rada Seniorów, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny sprawują Przegląd Olkuski oraz Głos Seniora.
“Seniorzy są niezwykle ważną częścią naszej lokalnej społeczności, ponieważ ich bogate doświadczenie zawodowe i życiowe, przy jednoczesnej woli bycia aktywnym i pomocnym, są atutami, które dostrzegam, doceniam i staram się wspierać. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania” — Roman Piaśnik
Wejdź na scenę rolę widza i uczestnika
Program wydarzenia łączy muzykę, taniec i pokaz mundurowy. Na scenie wystąpi chór Renesans pod dyrekcją Mirosławy Nadymus wraz z solistkami, a zespół taneczny ATRAM działający przy Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentuje swoje układy. Finał wieczoru to koncert zespołu wokalno‑instrumentalnego z Klubu Osiedlowego Przyjaźń, tworzonego przez członków i sympatyków Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich oraz Polskiego Związku Niewidomych koło Powiatowe w Olkuszu. Dodatkowo zaplanowano wykłady, prezentacje multimedialne oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Niepublicznego Liceum Mundurowego ZDZ w Olkuszu.
Poznaj ofertę dla seniorów i skorzystaj z kart oraz wystaw
Na wydarzeniu będzie można zobaczyć prace Grupy Malarstwa OUTW przy MOK Olkusz pod kierunkiem Klaudii Zub‑Piechowicz oraz wystawę fotograficzną „Z życia olkuskich seniorów” autorstwa Jana Gwódzia. Organizatorzy rozdawać będą Ogólnopolską Kartę Seniora oraz Kopertę życia. Gmina Olkusz przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora w 2016 roku — dzięki temu mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia i dołączą do programu, otrzymują kartę honorowaną w kilkuset miejscach w całym kraju. Karta jest bezpłatna dla osób mieszkających w gminie, która należy do Programu Gmina Przyjazna Seniorom.
Olkuska Rada Seniorów działa od końca 2015 roku i obchodzi 10‑lecie. Jej przewodniczącą jest Zdzisława Gardeła. Jedną z inicjatyw Rady jest projekt Miejsce Przyjazne Seniorom promujący instytucje i punkty przyjazne osobom starszym na terenie gminy. Senioralia to nie tylko zabawa — to też okazja, by dowiedzieć się o lokalnych inicjatywach i skorzystać z rodzinnych usług dostępnych dla mieszkańców Olkusza.
na podstawie: UM Olkusz.
Autor: krystian