Jak klocki i sztuczna inteligencja zamknęły ferie w bibliotece Olkusz

Zimowe warsztaty w olkuskiej bibliotece zakończyły się z przytupem - kolorowe klocki i algorytmy zderzyły się w praktycznym zadaniu dla młodych konstruktorów. W rolę twórców start-upów wcieliła się młodzież w pracowniach organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu podczas Ferie zimowe w Bibliotece 2026.
- AI-Trader Challenge pokazał, że zabawa może uczyć przedsiębiorczości i myślenia strategicznego
- Biblioteka w Olkuszu zakończyła ferie kolejnym wyzwaniem z Patrykiem Ziętarą
AI-Trader Challenge pokazał, że zabawa może uczyć przedsiębiorczości i myślenia strategicznego
W ramach gry ekonomiczno-technologicznej “AI-Trader Challenge” uczestnicy zaczęli od budowania prototypów z klocków LEGO - nie było to zwykłe układanie, lecz tworzenie pomysłów na produkty i usługi. 🧱💡 Potem przyszła pora na cyfrowe wsparcie - młodzi ludzie korzystali z narzędzi AI, by analizować rynek, doprecyzować grupy docelowe, szacować potencjalne zyski i mierzyć ryzyko inwestycyjne. To była mieszanka projektowania, planowania i szybkich decyzji - umiejętności, które przydadzą się poza salą warsztatową. 🤖📊
Biblioteka w Olkuszu zakończyła ferie kolejnym wyzwaniem z Patrykiem Ziętarą
W drugim etapie spotkania uczestnicy otrzymali ambitne zadanie: zbudować zamek-twierdzę z rozbudowanym zapleczem finansowym. Powstały skarbce, sejfy, bankomaty oraz kreatywne udogodnienia jak zaplecze socjalne czy kapsuły magazynowe bitcoinów - pomysły sięgały od praktycznych rozwiązań po zabawne koncepty. 🏰💰 Energia i zaangażowanie młodych konstruktorów sprawiły, że jedno zadanie przerodziło się w kolejne, a warsztaty łączyły elementy technologii, przedsiębiorczości i twórczej gry.
Dla mieszkańców Olkusza to przykład, jak lokalna instytucja kultury łączy edukację z dobrą zabawą - projekty tego typu rozwijają wyobraźnię, umiejętność pracy w zespole i kompetencje przydatne w przyszłości. 😊
LEGO® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Grupy LEGO; Grupa LEGO nie sponsoruje ani nie jest powiązana z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu.
na podstawie: Biblioteka Olkusz.
Ostatnie Artykuły

Wolbrom stawia na rozmowę z młodymi, zanim wyjadą na stałe

126 km/h w Hutkach - motocyklista stracił prawo jazdy po jednym pomiarze

Ferie w Kluczach zyskały drugie życie dzięki warsztatom Cemexu

Nad Nerką ma powstać park, który zatrzyma wodę i przyciągnie spacerowiczów

Wielkanocny stół w Dworku Marzeń przywołał dzieciństwo dorosłym gościom

Policjanci z Olkusza ostrzegają przed świąteczną luką, którą wykorzystują złodzieje

Tłumy ósmoklasistów w „Kaziku” pokazały, że liceum potrafi zaskoczyć

Wolbromscy rolnicy mogą pokazać swoje gospodarstwa i sięgnąć po nagrody

Dolinka znów ożyła wielkanocnym świętem i przyciągnęła całe pokolenia

Wielkanocne stoły i ciepłe słowa w Olkuszu podczas spotkania seniorów

Trójka z Olkusza wygrywa ręczną po karnych i zgarnia awans dalej

Wielkanocne śniadanie w DPS-ie pokazało, że sąsiedztwo w Olkuszu ma siłę

Uczniowie z Olkusza sprawdzą się w konkursie o czyste powietrze

