W Kluczach wybrzmiały najradośniejsze głosy z konkursu „Piosenki z Uśmiechem”

W Kluczach wybrzmiały najradośniejsze głosy z konkursu „Piosenki z Uśmiechem”

FOT. Gmina Klucze

Na scenie w Kluczach znów zrobiło się głośno od dziecięcych i młodzieżowych głosów, a konkurs „Piosenki z Uśmiechem” po raz kolejny pokazał, że ta muzyczna tradycja ma już własny rytm. W przesłuchaniach wystąpiło 80 uczestników, więc jury miało przed sobą wybór z naprawdę szerokiej, barwnej stawki. Teraz uwaga przenosi się na koncert laureatów, podczas którego najlepsi wrócą na scenę po nagrody i kolejne brawa. To właśnie takie wydarzenia zostawiają po sobie coś więcej niż wyniki – budują pewność młodych wykonawców i pokazują, że scena nie jest miejscem zarezerwowanym dla nielicznych.

  • Jury miało przed sobą trudny wybór po 80 przesłuchaniach
  • Laureaci wrócą do Papiernika po nagrody i kolejną porcję emocji

Jury miało przed sobą trudny wybór po 80 przesłuchaniach

1 kwietnia Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji przeprowadziło kolejną edycję konkursu, który od lat należy do ważniejszych muzycznych punktów w kalendarzu Klucz. Występy były różnorodne, ale spinał je jeden wspólny mianownik – energia, radość i lekkość, która dobrze oddaje charakter „Piosenek z Uśmiechem”.

Na scenie pojawili się młodzi wokaliści z Kluczy, Bukowna, Olkusza, Wolbromia, Charsznicy, Sławkowa i okolicznych miejscowości. Ich prezentacje oceniały:

  • Halina Barańska-Flak – przewodnicząca jury
  • Magdalena Rutkowska
  • Kinga Kasprzyk

To właśnie ten skład miał wyłonić osoby, które najlepiej poradziły sobie z konkursową tremą i sceniczna swobodą. Przy tak licznej grupie uczestników nie chodziło wyłącznie o czyste wykonanie, ale też o to, czy piosenka naprawdę żyje na scenie.

Laureaci wrócą do Papiernika po nagrody i kolejną porcję emocji

Po przesłuchaniach organizatorzy ogłosili listę wyróżnionych, którzy wystąpią ponownie podczas koncertu laureatów. To dla nich szansa, by jeszcze raz zaśpiewać przed publicznością, już bez pośpiechu rywalizacji, za to z perspektywą oficjalnego odczytania protokołu i odebrania nagród.

W gronie nagrodzonych znaleźli się:

  • Antoni Ściązko – Przedszkole Klucze
  • Ewa Maszczyk – Przedszkole Chrząstowice
  • Maja Karolczyk – Studio Efendi Bukowno
  • Marcelina Kędra – Przedszkole Jaroszowiec
  • Zespół Biedroneczki – Przedszkole Klucze
  • Zespół Skierki – DK Klucze
  • Blanka Sycz – SP 10 Olkusz
  • Dominika Kowal – Studio Efendi Bukowno
  • Iga Malik – Studio Efendi Bukowno
  • Kamila Kolanko – GOK Charsznica
  • Lena Kudła – Pracownia Twórcza Pozytywka
  • Michalina Zalewska – Dodi Art. Olkusz
  • Natalia Brzezińska – DK Wolbrom
  • Zofia Maszczyk – DK Klucze
  • Aleksandra Binek – DK Klucze
  • Antonina Gregorczyk – SP Jaroszowiec
  • Emilia Bocheńska – DK Klucze
  • Nikola Lekston – Pracownia Twórcza Pozytywka
  • Weronika Dolba – Studio Efendi Sławków
  • Zespół Pleciugi – DK Klucze
  • Zespół Pozytywki – Pracownia Twórcza Pozytywka
  • Gabriela Indyka – Ognisko Muzyczne Zączek Olkusz
  • Katarzyna Adamczyk – Drożyńska – Studio Efendi Sławków
  • Maria Przybylska – Dodi Art. Olkusz
  • Martyna Główka – IV LO Olkusz

Koncert laureatów odbędzie się 27 kwietnia 2026 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach. Dla publiczności to okazja, by usłyszeć najlepsze konkursowe wykonania jeszcze raz, już w spokojniejszej atmosferze, a jednocześnie zobaczyć, jak wiele młodych głosów pracuje na muzyczną przyszłość regionu.

na podstawie: Gmina Klucze.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Klucze). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.