Olkuski Test Coopera wraca na bieżnię - tym razem z limitem miejsc

W niedzielny poranek stadion lekkoatletyczny w OSW „Czarna Góra” znów zamieni się w miejsce prostego, ale mocnego sprawdzianu. Druga edycja Olkuskiego Testu Coopera przyciągnie tych, którzy chcą sprawdzić, ile potrafią wyciągnąć z 12 minut biegu. 🏃
- Olkuski Test Coopera znów da mieszkańcom prosty, ale wymagający sprawdzian
- Zapisy już trwają, a miejsc jest tylko sto
- Od porannego startu do popołudniowego finiszu
Olkuski Test Coopera znów da mieszkańcom prosty, ale wymagający sprawdzian
Na starcie nie trzeba być wytrenowanym biegaczem ani mieć sportowego CV. Olkuski Test Coopera jest otwarty dla każdego, kto chce po prostu wejść na bieżnię i zobaczyć, na co go stać - bez względu na poziom zaawansowania. W praktyce chodzi o jedno: przez 12 minut pokonać jak najdłuższy dystans i sprawdzić aktualną formę.
Za wydarzeniem stoją Stowarzyszenie Olkusz Biega, Olkuski Klub Lekkoatletyczny Dynamic oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. To właśnie ten lokalny miks sprawia, że impreza ma nie tylko sportowy, ale też sąsiedzki charakter - coś dla tych, którzy lubią ruch, zdrową rywalizację i wspólne kibicowanie własnym wynikom 🙂
Zapisy już trwają, a miejsc jest tylko sto
Tu nie ma miejsca na spontaniczny spacer z numerkiem startowym w ręku. Obowiązuje limit - na bieżni może pojawić się maksymalnie 100 osób, rozłożonych na 10 tur. Zapisy prowadzone są wyłącznie elektronicznie, a udział kosztuje 10 zł. Jeśli ktoś chce pobiec, warto nie odkładać decyzji na później, bo liczba miejsc jest mocno ograniczona.
W praktyce wygląda to tak:
- niedziela, 10 maja
- stadion lekkoatletyczny w OSW „Czarna Góra”
- start wydarzenia: godz. 9:00
- zakończenie rywalizacji: około godz. 13:30
- wpisowe: 10 zł
- zapisy: wyłącznie elektronicznie
Od porannego startu do popołudniowego finiszu
Organizatorzy rozpisali dzień tak, by kolejne grupy mogły sprawdzić się w spokojnym tempie, bez tłoku na bieżni. Start zaplanowano na godz. 9:00, a całość ma zakończyć się około 13:30. To oznacza, że Test Coopera rozciągnie się na kilka godzin i pozwoli wejść w sportowy rytm całemu wydarzeniu.
Partnerem imprezy jest Plast-Met z Olkusza. Dla wielu uczestników to nie tylko okazja do sportowego pomiaru, ale też dobry pretekst, żeby ruszyć się z kanapy i sprawdzić własną wytrzymałość w znanej, lokalnej scenerii.
na podstawie: MOSiR Olkusz.
Ostatnie Artykuły

W Wolbromiu godność połączyła scenę i publiczność na pełnej sali

Przejazd peletonu zatrzyma ruch w Kluczach na kilkadziesiąt minut

Pasażerowie linii SŁ pojadą inaczej. Rusza kolejny etap remontu Wyszyńskiego

Po służbie zauważył kobietę w zagrożeniu - policjant z Olkusza zareagował od razu

Młodzi odkopali olkuskich gwarków na nowo - biblioteka ogłosiła wyniki

Kabaret K2 w Olkuszu - wieczór, który ma rozbroić codzienność

Thriller, śledztwo i kwitnące torby. Młodzieżowy DKK w Olkuszu zaskoczył formą

W Olkuszu powstaje Aleja Gwiazd dla sportowców i trenerów

Przy stadionie MOSiR wyjaśnią zasady dotacji na nowe ogrzewanie

Nowe twarze w olkuskiej oświacie. Dziewięć osób dostało powierzenie

Leśny alarm pod Kluczami. Służby sprawdziły się w dużym scenariuszu

Czarna Góra rusza z sezonem - baseny, zjeżdżalnia i minigolf na start

Wakacje w powiecie olkuskim zaczęły się od ważnej lekcji o zagrożeniach

Przedszkolaki z powiatu olkuskiego podbiły angielski w bibliotece
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Olkuszu - odpisy, zaświadczenia i kontakt
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Waśniewskich w Bolesławiu - logowanie, karta czytelnika, projekt dla dzieci
- Biuro Powiatowe ARiMR w Olkuszu - kontakt, godziny, zakres spraw
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bukownie - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- Ośrodek Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Jeżówce - pomoc dla nastolatków z problemem uzależnień
