Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

2 marca w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Fotograficy Olkuscy 2018. To już ósma wystawa fotografików. Tym razem znalazły się na niej prace 46 autorów.

IMG 9165 1500

Licznie przybyłych gości powitał w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez, od razu wprowadzając wszystkich w dobry nastrój.

IMGP0258 1IMGP0279 1

Po nim zabrał głos Antoni Kreis, artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i wiceprezes ds. edukacji Okręgu Śląskiego ZPAF, który również zdjęcia do tegorocznej edycji Wystawy Fotografików Olkuskich kwalifikował.

Sam pomysł wystawy pochodzi od Adama Sowuli, znanego olkuskiego fotografika prowadzącego w Miejskim Ośrodku Kultury Sekcję Fotograficzną. Niejeden z jego uczniów eksponował tego wieczoru swoją pracę.

IMGP0261IMGP0327

O aranżację zadbała Klaudia Zub-Piechowicz, która także opracowała pamiątkowy album opatrzony wstępem przez Antoniego Kreisa. Album każdy z fotografików otrzymał wraz z gratulacjami z rąk Klaudii, a wielu zwiedzających zakupiło.

IMGP0328IMGP0302

Wystawa cieszyła się zrozumiałym zainteresowaniem. Jak powiedział Antoni Kreis, powstał zbiór fotografii ilustrujących odczucia i emocje sporej grupy fotografujących. Powstała wartościowa, interesująca kolekcja różnych spojrzeń na otaczający świat.

-Spotykajcie się! - apelował Antoni Kreis. - Ale nie za pośrednictwem komputera, nic nie zastąpi spotkań na żywo, rozmów, wymiany zdań, poglądów.

Fotograficy wzięli sobie te słowa do serca i po wernisażu gromadnie udali się w przyjazne miejsce, aby podyskutować o fotografii...

IMGP0325 1IMGP0236 1