20 stycznia... Sobotni wieczór na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. „Król Mięsopust” na podstawie sztuki Jarosława Marka Rymkiewicza w wykonaniu grupy teatralnej MOK Glutaminian Sodu! Czyli Glutaminian w królewskiej odsłonie. Jak zwykle znakomity.

IMGP0180IMGP0188

Któż z nas nie marzył o tym, żeby być kimś innym? Gdybym był... wtedy wszystko byłoby wspaniale, życie stałoby się ekscytujące, od razu opuściłaby mnie nerwica, frustracja i ich liczni krewni.

IMGP0193IMGP0201

Bohaterowie dzisiejszego spektaklu mieli możliwość doświadczenia takiej przemiany. Z Florka król, z króla parobek, spełnienie marzeń i przymierzanie nowych masek, nowych ról. A pełnia szczęścia? Nie nadeszła.  

 IMGP0214IMGP0217

Poprzez zabawne teksty, śmieszne gagi i wspaniałą grę Glutaminian Sodu prowadził nas drogą, którą podążamy za marzeniami, w poszukiwaniu własnej tożsamości i swoich ról życiowych.

IMGP0224IMGP0226

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają” – pisał Szekspir. Czy świat jest sceną, a my aktorami grającymi role w sztuce nie przez nas wyreżyserowanej? Kto z nas czuł się czasem tak, jakby siedział na widowni sztuki własnego życia? Dzisiejszego wieczoru widzowie mogli odpowiedzieć sobie na podobne pytania, bawiąc się przy tym znakomicie, bo wątek komediowy spektaklu nadawał niezwykłej lekkości filozoficznym podtekstom.

IMGP0243IMGP0253

Na każdą sztukę, każdy performans przedstawiany przez Glutaminian Sodu czeka się z dreszczem emocji, bo ich interpretacja nawet znaną fabułę przekształca w coś niezwykłego.

„A wy idźcie spać, widzowie, bo ta farsa nie ma końca”.

A oto dostawcy niepowtarzalnych wrażeń, czyli obsada:

Florek- Kamil Wołoszyn

Filip - Maciej Nabiałek

Kasia - Paulina Drobisz

Rosalinda - Urszula Maj

Belinda - Olga Osiecka

Skoczek - Aleksandra Ziarnik

Gęba - Krzysztof Mól

Roberto - Zuza Barczyk