Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

13 marca w MOK-Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 „Od fotografii portretowej do selfie”. Spotkanie miało formę warsztatów, na które licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Iwony Rams.

DSC 0003DSC 0012

Spotkanie prowadziła Grażyna Praszelik-Kocjan, Kierownik Działu Muzealno-Regionalnego MOK, a konsultantem był znany olkuski artysta-fotografik Adam Sowula, prowadzący w Miejskim Ośrodku Kultury Pracownię Fotograficzną.

DSC 0006DSC 0021

Uczestnicy spotkania poznali cechy dobrego portretu, dowiedzieli się, jak tworzyć kompozycję, jak operować światłem i ogniskową, jakie znaczenie ma tło. Podczas przeprowadzonych ćwiczeń korzystali z fotografii wyeksponowanych w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018. Przypominamy, że wystawę można oglądać do 6 kwietnia w MOK-Centrum Kultury.

DSC 0004DSC 0013

DSC 0017DSC 0019

Adam Sowula zaprezentował różne rodzaje portretów począwszy od niezwykle urokliwych retro, w sepii, skończywszy na selfie, ujęciu dość ryzykownym, jeśli nie dysponuje się odpowiednią wiedzą, bo zamiast uroczego autoportretu można zaprezentować w mediach społecznościowych wizerunek smętnego glonojada. A wiedza jest w zasięgu ręki - serdecznie zapraszamy do Pracowni Fotograficznej MOK, zapisać się można przez cały rok w środy i piątki po południu.

DSC 0015DSC 0020

DSC 0035DSC 0032

Przypominamy również o atrakcyjnych Otwartych Warsztatach Portretu, które odbędą się w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 już 21 marca o godzinie 18.00 w MOK-Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej 32. Poprowadzi je Antoni Kreis, Wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Zapraszamy!

DSC 0030DSC 0024

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.