Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

 

17 grudnia, w pogodne niedzielne południe, rozpoczęła się na olkuskim rynku wigilia, na którą zaprosił mieszkańców Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

IMG 7873

Kilka wspólnie spędzonych radosnych godzin, dzielenie się opłatkiem i życzeniami, kolędy i liczne bożonarodzeniowe atrakcje wprowadziły olkuszan w prawdziwie świąteczny nastrój.

DSC 0011 

Ze sceny rozbrzmiewały piękne kolędy i pieśni świąteczne; śpiewały solistki Miejskiego Ośrodka Kultury, pięknie ubrane panie z Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MOK, młodzież szkolna, talenty z ogniska muzycznego DodiArt pod kierownictwem Doroty Mączki.

O to, by dźwięki brzmiały doskonle i docierały do wszystkich, dbali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. 

DSC 0010

DSC 0044

IMG 7971

IMG 7988

DSC 0108

DSC 0111

DSC 0127

DSC 0096

Wśród pięknej dekoracji sceny malowniczo prezentowały się szopki - laureatki I Olkuskiego Konkursu Szopek i Wianków Bożonarodzeniowych.

IMG 7803

Niektórzy śmigali na lodowisku, ale większość mieszkańców skupiła się na płycie Rynku.

DSC 0039

IMG 8056

Na licznych stoiskach kiermaszu bożonarodzeniowego pyszniły się piękne, oryginalne ozdoby świąteczne.

DSC 0034

DSC 0117

IMG 7824

Tuż obok, w otoczonym jodłami zakątku, ulokował się Święty Mikołaj z elfem i swoim zaprzęgiem. Chętnie pozowano do zdjęć na czerwonych saniach Mikołaja z rozkosznymi reniferami Olafem i Rufusem w tle, melancholijnie przeżuwającymi gałęzie jodeł lub siano.

DSC 0021

DSC 0025

Wkrótce rozległy się wspaniałe dźwięki orkiestry i po okrążeniu Rynku Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta ustawiła się w pobliżu sceny.

DSC 0046

DSC 0048

Nadchodził czas dzielenia się opłatkiem.

DSC 0061

-...Niech czas spędzony wspólnie w atmosferze miłości i pokoju da nam wszystkim siłę do pokonywania wyzwań, jakie przyniesie nam nowy rok 2018. Życzę wszystkim mieszkańcom, aby dobre zdrowie, radość i spełnienie najskrytszych marzeń towarzyszyło każdego dnia – mówił Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

IMG 7894

Ksiądz Dziekan Henryk Chmieła pobłogosławił opłatki, którymi przedstawiciele władz samorządowych oraz proboszczowie olkuskich parafii dzielili się z mieszkańcami.

IMG 7895

DSC 0075

IMG 8072

Przy dźwiękach kolęd wszyscy składali sobie świąteczne życzenia. Rozdawano również pięknie zdobione pierniczki i gwiazdy betlejemskie.

Rynek przecinały dwie niemalejące kolejki – do degustacji potraw wigilijnych i do stoiska promocyjnego Gminy Olkusz, gdzie można było wylosować atrakcyjne nagrody.  

DSC 0078

IMG 8016

DSC 0091

Potrzebujący mieszkańcy otrzymali paczki żywnościowe.

Tysiącem barw migotały ręcznie zdobione bombki choinkowe, a obok stoiska zdobywcy szczęśliwych losów pracowicie wykonywali własne projekty artystyczne.

DSC 0083

DSC 0087

Nad tłumem unosiły się anioły tak pokaźnego wzrostu, że nie przesłaniało ich nic. Płonęło ognisko przyjaźni rozpalone przez harcerzy z olkuskiego ZHP. Z nieba zaczęły leniwie spływać drobne płatki śniegu. Nad Rynkiem górowała bajeczna choinka z życzeniami wesołych Świąt, czego i my wszystkim życzymy.

DSC 0134

Organizatorami Wigilii Mieszkańców byli: Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Olkuszu.