Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Pędził BMW w terenie zabudowanym  z prędkością   135 km/h - został zatrzymany

Nadmierną prędkością wykazał się 24-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, zatrzymany przez policjantów z olkuskiej drogówki. Kierując samochodem osobowym marki BMW w miejscowości Bydlin na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 85km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem z 10 punktami karnymi.

Kilka dni temu w miejscowości Bydlin Policjanci Ruchu Drogowego zauważyli osobowe BMW, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Zdarzenie miało miejsce na obszarze zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna jechał z prędkością 135 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Policjanci przerwali jego szybką jazdę i zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 24-latek, mieszkaniec gminy Wolbrom. Funkcjonariusze ukarali go mandatem i 10 punktami karnymi oraz przesłali dokumenty do starostwa, które wyda decyzję o ich zatrzymaniu.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna oraz niedostosowana do warunków atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.