Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Podsumowanie działań małopolskiej Policji w okresie święta „Wszystkich Świętych” – „Znicz 2017”

W dniach od 27 października do 2 listopada 2017 r. w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich pojawiła się znacznie większa niż zwykle liczba policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

W Małopolsce, podczas tegorocznej akcji „Znicz 2017”, odnotowano 46 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 49 zostało rannych. Zatrzymano blisko 121 nietrzeźwych kierujących.

W czasie działań „Znicz” nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 3 tys. Policjantów. Mundurowi udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.

Wzmożone działania policjantów ruchu drogowego w ramach tegorocznej akcji ZNICZ potrwają jeszcze do niedzieli, 5 listopada, a wszystko po to by kierowcy i użytkownicy dróg bezpiecznie wrócili do swoich domów.

/źródło: KWP Kraków/