Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci z komisariatu w Kluczach ratowali życie

Zaangażowaniem i profesjonalizmem wykazali się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kluczach, którzy podczas interwencji udzielali pomocy nieprzytomnym mężczyznom. Sierżant sztabowy Paweł Czernikiewicz i starszy posterunkowy Krystian Wilk jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia i stwierdzili u jednego z nieprzytomnych mężczyzn brak czynności życiowych. Natychmiast przystąpili do resuscytacji, którą prowadzili do momentu przyjazdu ratowników medycznych. Ich opanowanie i szybka reakcja przyczyniły się do przywrócenia podstawowych funkcji życiowych 20-latka.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, tj. 27 października br. Dyżurny olkuskiej Policji otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z mieszkań znajduje się dwóch nieprzytomnych mężczyzn, najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy lub środków odurzających. Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol z Komisariatu Policji w Kluczach, sierż. szt. Pawła Czarnikiewicza i st. post. Krystiana Wilka. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, jeden z mężczyzn w wieku 26 lat był nieprzytomny. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i ułożyli w pozycji bocznej ustalonej. Drugi z mężczyzn, nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania, podjęli czynności resuscytacyjne. Intensywna reanimacja funkcjonariuszy trwała do przyjazdu karetki pogotowia, której załoga wspólnie z policjantami kontynuowała dalsze czynności ratownicze. W wyniku podjętych działań mężczyźnie przywrócono podstawowe funkcje życiowe. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Sosnowcu i pozostali pod opieką lekarzy.

Na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał zespół dochodzeniowo – śledczy wraz technikiem kryminalistyki. Podczas przeszukania i oględzin mieszkania policjanci znaleźli różnego rodzaju substancje niewiadomego pochodzenia, które zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto w mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzy węże z gatunku niebezpiecznych, tj. dwie kobry królewskie i grzechotnika toskańskiego. Ukąszenie jednego z węży mogło zakończyć się tragicznie. W związku z tym podjęto decyzję aby na miejsce interwencji, wezwać lekarza biegłego specjalistę weterynarii z zakresu dla zwierząt niebezpiecznych, egzotycznych i jadowitych. Lekarz stwierdził, iż węże są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi oraz stanowią zagrożenie dla otoczenia. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt z art. 33 ust. 1 w zw. z art.6 pkt.1 ust. 1 pkt. 4 decyzją lekarza węże zostały uśpione, a następnie zneutralizowane.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kluczach wyjaśniają szczegóły i okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze będą ustalać, czy stan zdrowia obu mężczyzn był spowodowany przez zażycie dopalaczy lub innych nielegalnych środków.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.