Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci z Wolbromia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli kable instalacji elektrycznej

Wolbromscy policjanci przedstawili zarzuty dwóm mieszkańcom Wolbromia, którzy w październiku tego roku z hali produkcyjnej ukradli kable instalacji elektrycznej. Ponadto mężczyźni próbowali dokonać jeszcze innych kradzieży z włamaniem do nowo wybudowanych domów.

Intensywne działania funkcjonariuszy Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wolbromiu doprowadziły do zidentyfikowania dwóch mężczyzn, którzy w okresie od 14-17 października br. i w nocy z 26/27 października z hali produkcyjnej ukradli ponad 200 metrów kabla instalacji elektrycznej o wartości około 7 tysięcy złotych. Mężczyźni wyrwali kable instalacji elektrycznej dewastując ściany i wyrządzili straty na około 30 tysięcy złotych. Ponadto próbowali się włamać do dwóch nowo wybudowanych domów lecz celu nie osiągnęli z uwagi na to, że właściciele odpowiednio zabezpieczyli swoje mienie.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy gminy Wolbrom w wieku 32 i 43 lat. Mężczyźni kradli kable, które następnie opalali a uzyskaną przez nich miedź sprzedawali w punkcie skupu złomu na terenie sąsiedniego województwa. Policjanci z komisariatu zabezpieczyli część miedzi, która pochodziła z miejsca przestępstwa.

28 października 2017 roku podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży z włamaniem i przyznali się do popełnionych przestępstw. Mężczyźni byli już uprzednio karani za liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden z nich działał w warunkach recydywy i zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.