Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Spotkanie z policjantem w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu

Dzisiaj (16.11.2017 roku) w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu obchodzony był „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. W działania edukacyjne włączył się policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek.

Celem akcji była edukacja uczniów w zakresie szkodliwości palenia tytoniu oraz ograniczenie liczby osób palących. Funkcjonariusz zapoznał młodzież z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, w tym o zakazie używania e-papierosów. Policjant omówił kwestie związane z paleniem tytoniu w miejscach objętych zakazem, sprzedaży nieletnim papierosów jak również poinformował o konsekwencjach prawnych wynikających z używania środków odurzających i spożywania alkoholu przez osoby nieletnie. Wizyta w szkole przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze a zaciekawiona tematyką zajęć młodzież, zdawała mnóstwo pytań.

Spotkanie profilaktyczne z uczniami klas II odbyło się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.