Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wypadek na drodze krajowej 94 w Olkuszu

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych 80-latka. W wyniku zdarzenia mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Kierująca BMW 46-latka była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Dzisiaj (12 marca 2018 roku.) około godziny 8:45 w Olkuszu na Drodze Krajowej 94 w rejonie ulicy Cegielnianej, doszło do potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letnia mieszkanka Olkusza, która kierowała samochodem osobowym marki BMW, jechała lewym pasem, drogą krajową 94 w kierunku Katowic. Omijała stojący na prawym pasie przed przejściem dla pieszych samochód, który zatrzymał się, aby umożliwić pieszemu przejście przez jezdnię. Kierująca BMW na przejściu potrąciła przechodzącego 80-letniego mieszkańca Olkusza. Poszkodowany w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala w Olkuszu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierująca, jak i pieszy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje o rozwagę!

Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczynia się do śmierci wielu uczestników ruchu drogowego. Kierowcy zapominają o tym, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie można wyprzedzać drugiego pojazdu. Absolutnie niedopuszczalne jest tym bardziej omijanie wolnym pasem pojazdów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Według taryfikatora mandatów kierujący pojazdem, który dopuszcza się wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, naraża się na grzywnę w wysokości 200 zł i 10 punktami karnymi. Natomiast kierujący pojazdem, który dopuszcza się omijania pojazdu, który zatrzymał się aby umożliwić przejście przez jezdnię pieszemu, naraża się na grzywnę w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi, jakie są przypisane do tego wykroczenia.