Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Niemały problem dotyczący kwestii utrzymania porządku na osiedlach mieszkaniowych w Olkuszu stanowią nieogrodzone kontenery. Same śmietniki – choć niezbędne – stanowią nie do końca estetyczny widok. Z otwartych kubłów wiatr często wywiewa lżejsze odpady, które później zalegają na ulicach. Powoli sytuacja ulega jednak poprawie. Na osiedlach: Słowiki czy Centrum już od dłuższego czasu powstają zabudowy śmietników, które skutecznie poprawiają miejscową estetykę. Tuż przed świętami podobne rozwiązanie pojawiło się także na ul. Orzeszkowej.

Zabudowa Orzeszkowej

- Bardzo zależy mi na tym, by przestrzeń publiczna była czysta i wyglądała estetycznie. Duży problem stanowią osiedlowe kontenery, wokół których trudno zachować porządek. Cieszą inicjatywy spółdzielni mieszkaniowych, które inwestują w poprawę tego stanu rzeczy. Dbajmy wspólnie o nasze najbliższe otoczenie, a sami zaczniemy dostrzegać jego dobre strony – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Zgodnie z zapewnieniami, które uzyskał Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, to nie koniec prac na tych osiedlach, gdzie brakuje zabudowy śmietników. Na dniach zabudowa, podobna jak ta przy ul. Orzeszkowej, powinna pojawić się również na ul. Armii Krajowej.

Zabudowa Krakowskie Przedmieście


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.