Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

30 maja uczestniczyliśmy we wspaniałym koncercie Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Był to również dzień urodzin pani Alicji, toteż nigdzie i nigdy taki koncert już się nie powtórzy.

DSC 0053DSC 0123

Alicja Majewska – piosenkarka, ale i niezwykła osobowość sceniczna, a przede wszystkim piękna, mądra kobieta, pełna uroku, wewnętrznej radości i charyzmy, urzekła publiczność nie tylko swoim wspaniałym głosem.

DSC 0050DSC 0060

Tego wieczoru słuchaliśmy głównie piosenek z nowego albumu Alicji Majewskiej z muzyką niezrównanego Włodzimierza Korcza, który akompaniował artystce i nawet zaśpiewał z nią w duecie „O sercu szczerozłotym”.

DSC 0084DSC 0089

Nowe piosenki nie zawiodły wielbicieli. To szczególne i krzepiące zjawisko, gdy piosenka ma nie tylko wspaniałą muzykę, ale i piękną treść niosącą cenne przesłanie. To po prostu mądre piosenki, piosenki z duszą.

DSC 0106DSC 0115

Artyści szczodrze dzielili się z nami radością, nadzieją i optymizmem; aż chciało się zaśpiewać „Jaki piękny świat”!

DSC 0119DSC 0125

Włodzimierz Korcz zagrał swoją najbardziej chyba znaną kompozycję „Jaka róża, taki cierń”, a później na ekspresowym, ale efektywnym kursie, nauczył publiczność śpiewać. Jego sarkastyczny humor bawił do łez.

DSC 0129DSC 0138

Nie zabrakło też niespodzianki – Alicja Majewska otrzymała bukiet prześlicznych białych róż od swojego najwierniejszego wielbiciela, pana Wojtka. Pąsowe róże wręczył jej Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, składając w imieniu olkuszan serdeczne życzenia urodzinowe. Publiczność spontanicznie odśpiewała „Sto lat”.

DSC 0149DSC 0158

Była też piosenka dedykowana burmistrzowi, były rzęsiste brawa i owacje na stojąco, a po koncercie, podczas podpisywania płyt przez artystów, wyrazy uznania i zachwytu dla nich.

DSC 0161DSC 0170

To już ostatni koncert z cyklu Szyk Kultury, o czym przed rozpoczęciem poinformowała nas Katarzyna Szymkowska. Ostatni, ale jakże wspaniały!

DSC 0013

DSC 0002DSC 0136


Komentarze  
0 #1 Natalia 2018-06-12 23:38
Kto i jakimi kryteriami oceniając stwierdził że pan Wojtek jestnajwierniej szym fanem pani Majewskiej? Raczej tak nie jest
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.