„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – akcja nad Zalewem Wolbromskim

9 czerwca 2018 roku od godziny 14 na terenie Zalewu Wolbromskiego w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym będą prowadzić działania edukacyjno-informacyjne i promować bezpieczne zachowania wśród osób wypoczywających nad wodą.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczanie wypadków.

W ramach akcji będziemy udzielać cennych informacji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że zbliża się okres wakacyjny a obecna pogoda sprzyja takiej rekreacji. Na miejscu będzie można zobaczyć m.in. policyjną motorówkę. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji.

Wszystkich chcących razem z nami bezpiecznie otworzyć sezon wypoczynku nad wodą, serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że projekt ten został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu realizacji zadań w 2018 r. w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Partnerami w projekcie są: Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego, Departament Komunikacji Społecznej oraz Departament Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Fundacja PZU.