Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Happening – piknik rodzinny pn. „RODZINA BEZ PRZEMOCY- NA SPORTOWO”

14 września 2018 rokuna terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu, odbył się happening profilaktyczny „RODZINA BEZ PRZEMOCY - NA SPORTOWO”. Piknik zorganizowany został przez Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, który działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu. Tradycyjnie w działania włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Głównym celem tej akcji było propagowanie działań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy jak również kształtowanie prawidłowych wzorców spędzania czasu wolnego, a także promowanie pozytywnych wartości oraz wyrabianie umiejętności rozwiązywania problemów bez przemocy. Jak co roku przedsięwzięcie patronatem objął Pan Roman Piaśnik - Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. W spotkaniu udział wzięło ok 500 uczniów z klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz, rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele i wychowawcy.

Happening rozpoczął się marszem uczniów ze szkół, którzy przeszli ulicami miasta z plakatami i transparentami głoszącymi hasła o przeciwdziałaniu przemocy, a następnie zgromadzili się na „Czarnej Górze”. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji m.in. spektakl profilaktyczno–edukacyjny związany z problematyką przemocy, tolerancji i uzależnieniami, poczęstunek, konkursy sprawnościowe a także tor przeszkód zorganizowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Dzień zabawy upłynął w zawrotnym tempie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.