Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Sprawcy rozboju zatrzymani przez policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkusz zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na 20-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Dzisiaj tj. 28.09.2018 roku mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono im zarzuty.

Do rozboju doszło w środę tj. 26 września 2018 roku w Zawadzie koło Olkusza. Trzech mężczyzn miało pobić i okraść 20-latka. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony umówił się z 17-latkiem, który dłużny mu był pieniądze. Na spotkanie 17-latek nie przyszedł sam, lecz w towarzystwie dwóch kolegów. To podczas spotkania doszło do rozboju. Jeden z mężczyzn kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego i zabrał mu telefon komórkowy, pozostali dwaj przytrzymywali 20-latka.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn - to mieszkańcy gminy Olkusz w wieku 17, 18 i 34 lat. Funkcjonariusze odzyskali równiez skradziony telefon.

Śledczy zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przekazali Prokuratorowi, który wobec trzech podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.